Uczniowie z SP nr 7 odwiedzili Komisariat Policji V w Krakowie i otrzymali odblaski

26 września uczniowie klas piątych Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 odwiedzili Komisariat Policji V w Krakowie, zwiedzili jednostkę, poznali zasady bezpieczeństwa online i wyszli z pamiątkowymi odbitkami linii papilarnych oraz odblaskami.
- Zobacz jak w Krakowie działa Komisariat Policji V
- Dowiedz się o odpowiedzialności nieletnich i bezpiecznym korzystaniu z internetu
- Wypróbuj odbitki i zobacz policyjny radiowóz jako pamiątka wizyty
Zobacz jak w Krakowie działa Komisariat Policji V
Dzieci zostały przyjęte w komisariacie przy ul. Marka Woźniczki przez podinsp. Leszka Zagórskiego — Komendanta Komisariatu Policji V w Krakowie. Nadkom. Łukasz Kosman, Zastępca Komendanta, oprowadził uczniów po budynku, tłumacząc przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń i codzienne zadania funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wizyta miała charakter edukacyjny i praktyczny, pozwalając piątoklasistom zobaczyć kulisy pracy policji.
Dowiedz się o odpowiedzialności nieletnich i bezpiecznym korzystaniu z internetu
Uczniowie spotkali się także z dzielnicowym oraz Kierownikiem Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze omówili z młodzieżą m.in. odpowiedzialność prawną nieletnich i zasady bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych — tematy ważne w kontekście codziennego życia dzieci i ich rodziców.
Wypróbuj odbitki i zobacz policyjny radiowóz jako pamiątka wizyty
Jednym z atrakcyjniejszych punktów programu było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który pomógł uczestnikom wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych. Na policyjnym parkingu dzieci mogły obejrzeć radiowóz, a na zakończenie otrzymały odblaski, które zwiększą ich widoczność na drogach w jesienne i zimowe dni. Organizatorami spotkania były władze Komisariatu Policji V oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe reprezentujące Społeczną Szkołę Podstawową nr 7.
na podstawie: Policja Kraków.
Autor: krystian