Kraków docenia 70 lat pracy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu

Jubileusz pełen wyróżnień i wspomnień — w Oświęcimiu świętowano 70 lat dostarczania wody i dbania o kanalizację, a wojewoda małopolski wręczył odznaczenia zasłużonym pracownikom.
- Oświęcim świętuje 70 lat pracy wodociągów
- Wyróżnij i poznaj kto zyskał medale i krzyże
- Doceniono także inicjatywy i konkursy lokalne
Oświęcim świętuje 70 lat pracy wodociągów
W sali konferencyjnej podczas jubileuszu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu zebrali się pracownicy, samorządowcy i przedstawiciele urzędu wojewódzkiego. Obchody przypomniały, że sieć wodociągowa i kanalizacyjna to codzienna służba, która wpływa na jakość życia mieszkańców regionu. Podczas wydarzenia pokazano jubileuszowy film dokumentujący historię i rozwój spółki.
Codzienna działalność Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, choć często niewidoczna, jest filarem bezpieczeństwa sanitarnego i dobrej jakości życia. Obchodzony jubileusz to okazja, by podziękować za tę służbę mieszkańcom oraz troskę o wspólne dobro
Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski
Wyróżnij i poznaj kto zyskał medale i krzyże
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył podczas uroczystości państwowe odznaczenia. Dwa Brązowe Krzyże Zasługi przyznano za działalność społeczną i charytatywną. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych 17 pracowników otrzymało Medale za Długoletnią Służbę — w tym 8 Złotych, 4 Srebrne i 5 Brązowych. To konkretne podziękowanie za lata pracy przy utrzymaniu systemów wodno‑kanalizacyjnych.
Doceniono także inicjatywy i konkursy lokalne
Poza oficjalnymi odznaczeniami organizatorzy wręczyli nagrody laureatom konkursów towarzyszących obchodom. To element budowania pamięci o pracy służb komunalnych i promowania postaw zaangażowania w ochronę środowiska. Uroczystość pokazała, że działania spółki są ważne nie tylko dla Oświęcimia, lecz dla całego regionu małopolskiego, w tym Krakowa i okolic, które korzystają z dobrych praktyk w gospodarowaniu wodą.
na podstawie: MUW.
Ostatnie Artykuły

Na Balicach uratowano tysiące wyjazdów. Szybki paszport ma już dwa lata

Tłumacz języka migowego online ułatwia kontakt z urzędem w Małopolsce

Nadciąga ulewa. W Krakowie proszą o zgłaszanie zatkanych studzienek

Schronisko w Nowym Targu zamknięte. 273 psy czekają na pilny odbiór

Ozonowy alert w Małopolsce. Trzy powiaty pod ostrzeżeniem

Misiowy Zakątek ma nową filię w Wieprzu. 35 miejsc powstało w dawnym przedszkolu

W krakowskim komisariacie seniorzy poznali sposoby oszustów na bankowe konta

Dwa murale zmienią krakowskie ściany. Jury wybrało zwycięskie projekty

Dwa spacery odsłonią mniej znane historie Prądnika Czerwonego

W Krakowie rusza cykl warsztatów o uważności. Cztery spotkania na stres

Kraków czyści studzienki przed burzami. Mieszkańcy mogą przyspieszyć interwencje

Ostre przedmioty w centrum handlowym - 23-latek trafił do aresztu

Krakowski konkurs poetycki wyłonił debiut, o którym będzie głośno

Upał zatrzymał Czytelnię Główną. Krakowska biblioteka działa z ograniczeniami
Przydatne dane teleadresowe
- Branżowe Centrum Umiejętności przy Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto - kontakt, godziny, rejestracja, zasięg
- Parafia św. Jacka w Krakowie - kontakt, zasięg, historia
- Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN - kontakt, adres i struktura
- Pierwszy Urząd Skarbowy Kraków - kontakt, wizyty, sprawy podatkowe
- Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie - bilety, godziny, dojazd i dostępność
