Letni Piknik Letucień w parku Jordana zaprasza na białoruskie święto kultury

W sobotę 26 lipca park Jordana w Krakowie stanie się miejscem wyjątkowego spotkania z kulturą białoruską. To wydarzenie, które przyciąga miłośników muzyki, sztuki i smaków zza wschodniej granicy, zapowiada się na jedno z najbarwniejszych letnich świąt w mieście.
- Letni festiwal białoruski w sercu Krakowa ożywi park Jordana
- Krakowianie odkryją nowe przestrzenie relaksu i kultury podczas Letucienia
Letni festiwal białoruski w sercu Krakowa ożywi park Jordana
Już od rana do późnych godzin wieczornych park Jordana przemieni się w tętniące życiem białoruskie miasteczko. Organizatorzy przygotowali trzy sceny muzyczne, na których wystąpią zarówno znani artyści z Białorusi, jak i lokalne zespoły, takie jak krakowska Laleja. Miłośnicy elektronicznych brzmień również znajdą coś dla siebie dzięki występom białoruskich DJ-ów.
Wydarzenie to nie tylko muzyka – na uczestników czeka dziewięć tematycznych stref pełnych atrakcji. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na warsztaty i animacje dostosowane do najmłodszych, a fani sztuki poznają prace współczesnych twórców z Białorusi. Nie zabraknie też prawdziwych białoruskich smaków, które trudno znaleźć w krakowskich restauracjach.
Krakowianie odkryją nowe przestrzenie relaksu i kultury podczas Letucienia
Nowością tegorocznej edycji jest strefa psychologiczna, gdzie każdy będzie mógł znaleźć chwilę wyciszenia i odpoczynku. Dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą kawałek białoruskiej tradycji, przygotowano kiermasz rękodzieła – idealne miejsce na oryginalne prezenty.
Organizatorzy zadbali także o komfort polskich gości – wiele wydarzeń będzie prowadzonych w języku polskim lub z tłumaczeniem, co pozwoli lepiej poznać bogactwo białoruskiej kultury i historii.
Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a impreza odbywa się dzięki wsparciu Miasta Krakowa oraz Białoruskiego Stowarzyszenia „Krok”. To doskonała okazja, by spędzić sobotę pełną inspiracji i pozytywnej energii w jednym z najpiękniejszych parków Krakowa.
Na podstawie: Urząd Miasta w Krakowie
Autor: krystian