Przywitanie Lata w Krakowie z policją quizami i pokazami sprzętu

2 min czytania
Przywitanie Lata w Krakowie z policją quizami i pokazami sprzętu


W sobotnie popołudnie Kraków tętnił życiem podczas rodzinnego festynu „Przywitanie Lata – Dni Grzegórzek”. Nie zabrakło tam wyjątkowych atrakcji przygotowanych przez miejscową policję, która nie tylko bawiła, ale i edukowała mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa. Zobacz, jak wyglądało to wydarzenie pełne interakcji i niespodzianek!

  • Rodzinny festyn na ul. Nullo w Krakowie z udziałem policjantów
  • Motocykl policyjny i laboratorium kryminalistyczne na Dniach Grzegórzek w Krakowie

Rodzinny festyn na ul. Nullo w Krakowie z udziałem policjantów

28 czerwca na terenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego MBP Śródmieście przy ulicy Franciszka Nullo odbył się barwny festyn „Przywitanie Lata – Dni Grzegórzek”. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, które chętnie korzystały z licznych atrakcji przygotowanych przez krakowskich funkcjonariuszy. Policjantki z Komisariatu Policji II w Krakowie prowadziły stoisko profilaktyczne, gdzie rozmawiały z uczestnikami o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Goście mogli dowiedzieć się m.in. o zasadach odpowiedzialnego spędzania czasu nad wodą oraz skutecznych sposobach zabezpieczania domów przed wyjazdami. Szczególną uwagę zwrócono także na bezpieczne korzystanie z Internetu – tematy niezwykle ważne w dobie cyfrowych zagrożeń. Na stoisku rozdawano materiały informacyjne, a także organizowano quizy z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Motocykl policyjny i laboratorium kryminalistyczne na Dniach Grzegórzek w Krakowie

Nie lada atrakcją dla najmłodszych był policyjny motocykl zaprezentowany przez funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dzieci mogły usiąść za kierownicą jednośladu i zrobić pamiątkowe zdjęcia, co wywołało wiele radości i emocji. Również obecność psa służbowego wraz z przewodnikiem wzbudziła entuzjazm wśród uczestników festynu.

Dla miłośników kryminalistyki przygotowano specjalną furgonetkę Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zwiedzający mieli okazję poznać metody badania śladów oraz odcisków palców, co pozwoliło im spojrzeć na pracę policji od zupełnie innej strony.

„Możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantami oraz interaktywne formy edukacji sprawiają, że takie wydarzenia są nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa” – podkreślają organizatorzy.

Na podst. KMP Kraków

Autor: krystian