Kraków: Trzydzieści kandydatek do Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

Trzydziestu wyjątkowych kobiet z Krakowa ma szansę na prestiżową nagrodę! Kto zdobędzie Nagrodę im. Kazimiery Bujwidowej w 2024 roku?
- Kraków w poszukiwaniu inspirujących kobiet do Nagrody Bujwidowej
- Uroczysta gala już wkrótce! Kto zostanie laureatką?
Kraków w poszukiwaniu inspirujących kobiet do Nagrody Bujwidowej
W Krakowie trwa emocjonujący proces oceny kandydatek do Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej, która wyróżnia kobiety mające znaczący wpływ na lokalną społeczność. W tym roku zgłoszono aż trzydzieści wyjątkowych kandydatek, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania bardziej równościowego i otwartego społeczeństwa. Kapituła, pod przewodnictwem Eweliny Pytel, pełnomocniczki prezydenta ds. polityki równościowej, miała trudne zadanie, aby wyłonić laureatki spośród tak licznej grupy.
Uroczysta gala już wkrótce! Kto zostanie laureatką?
Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej jest przyznawana corocznie i w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatki, zaplanowana jest na 17 marca. Wyróżnienia otrzymują cztery kobiety, których działania są nie tylko inspirujące, ale także przełamują stereotypy i wspierają różnorodność w różnych obszarach życia społecznego.
Maria Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa, podkreśla znaczenie każdej z kandydatek: Działalność każdej z nich ma ogromne znaczenie, ponieważ przyczynia się do budowania bardziej inkluzywnego społeczeństwa”. Warto więc śledzić wydarzenia związane z tą nagrodą i kibicować naszym lokalnym bohaterkom!
Wśród kandydatek znalazły się m.in.: Paulina Kaczmarczyk, Elżbieta Markiewicz oraz Natalia Schmidt-Polończyk. Każda z nich wnosi coś wyjątkowego do naszej społeczności. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie laureatek i mamy nadzieję, że ich historie zainspirują kolejne pokolenia kobiet do działania!
Ostatnie Artykuły

Łąka i bratki w MNK - muzeum na chwilę zamieni się w zieloną wyprawę

Cztery tysiące flag na Błoniach - taki widok przygotowano na Dzień Flagi

Łąka, bratki i Wyspiański - muzeum zamienia się w zielnik dla dzieci

Wiosenny plener przy Czapskich - malowanie bez presji i z dużą dawką światła
![[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wieczysta Kraków 1:4 w Betclic 1. lidze – krakowianie przełamali opór po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-wieczysta-krakow-02052026-14.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wieczysta Kraków 1:4 w Betclic 1. lidze – krakowianie przełamali opór po przerwie
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – ENERGA GWARDIA Koszalin – AZS AGH Kraków 25:28. Krakowianie biorą ważne punkty w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/energa-gwardia-koszalin-azs-agh-krakow-02052026-2528.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – ENERGA GWARDIA Koszalin – AZS AGH Kraków 25:28. Krakowianie biorą ważne punkty w 25. kolejce
![[PIŁKA NOŻNA] Sparta Kazimierza Wielka – Cracovia II 1:3 w 29. kolejce Betclic 3. Ligi Grupy 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/sparta-kazimierza-wielka-cracovia-ii-02052026-13.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Sparta Kazimierza Wielka – Cracovia II 1:3 w 29. kolejce Betclic 3. Ligi Grupy 4 (Grupa IV)

Ogrody, które miały zachwycać - lekcja z czasów Stanisława Augusta

Bajka po zmroku w Muzeum Czapskich - dzieci ruszą tropem złota i jednorożca

OFF Camera rozkręca Kraków. Ponad sto filmów i dwa konkursy w centrum miasta
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV): Wisła Kraków II – Korona Kielce II 2:3 w Myślenicach](/images/mecz/thumbnails/wisla-krakow-ii-korona-kielce-ii-01052026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV): Wisła Kraków II – Korona Kielce II 2:3 w Myślenicach

Strażacy z Frankfurtu w Krakowie - zobaczyli drony, zapory i szkolenia

W Krakowie rozbito grupę od oszustw na pracownika banku - 18-latek zatrzymany

Rowerowy Maj wraca do krakowskich szkół. Stawka jest rekordowa
Przydatne dane teleadresowe
- Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Arena Kraków - kontakt, godziny, informacje
- Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Okręgowy Urząd Miar w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat Kraków - Krowodrza - kontakt, godziny, informacje
