Strażacy uczcili Narodowe Święto Niepodległości w wyjątkowy sposób

W Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które zgromadziły przedstawicieli władz oraz strażaków z terenu Małopolski. W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wyróżniono tych, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.
- Uroczystość w Komendzie Wojewódzkiej PSP
- Wyróżnienia dla strażaków i pracowników cywilnych
- Podziękowania i gratulacje dla zasłużonych
Uroczystość w Komendzie Wojewódzkiej PSP
W Krakowie, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na wydarzeniu obecny był wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który podkreślił znaczenie pracy strażaków w zapewnieniu bezpieczeństwa Małopolan. W swoim wystąpieniu wyraził wdzięczność za ich codzienny wysiłek.
- Jestem wdzięczny wszystkim strażakom za ich codzienny trud i oddanie. Dzięki Waszej pracy Małopolanie mogą czuć się bezpieczni, a w przypadku trudnej sytuacji wiedzą, że pomoc z Waszej strony będzie natychmiastowa mówił wojewoda Klęczar.
Wyróżnienia dla strażaków i pracowników cywilnych
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia ministerialne, w tym Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Łącznie przyznano 3 Złote, 5 Srebrnych i 39 Brązowych odznak, a także 12 Odznak Świętego Floriana Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”. Wyróżnienia otrzymali również pracownicy cywilni, którzy wspierają działalność straży pożarnej w województwie.
W sumie 40 strażaków odebrało akty nadania wyższych stopni, co jest dowodem na ich profesjonalizm i zaangażowanie w służbie. To ważny moment, który nie tylko honoruje ich osiągnięcia, ale także motywuje do dalszej pracy.
Podziękowania i gratulacje dla zasłużonych
Wojewoda Klęczar złożył gratulacje wszystkim odznaczonym oraz awansowanym strażakom. - Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym. Życzę Państwu dalszych sukcesów, nieustannego rozwoju i satysfakcji z wykonywanych obowiązków podkreślił podczas swojego wystąpienia.
Uroczystość w Krakowie była nie tylko okazją do uhonorowania strażaków, ale także przypomnieniem, jak ważna jest ich rola w naszym społeczeństwie. Bez ich poświęcenia wiele osób nie mogłoby czuć się bezpiecznie w codziennym życiu.
Opierając się na: Urząd Wojewódzki Kraków
Ostatnie Artykuły

Swoszowicki bieg zatrzyma część autobusów. Zmiany obejmą kilka linii

Nowa droga w Czernichowie gotowa. Dąbrowa Szlachecka i Wołowice zyskały bezpieczniejszy odcinek

Zakrzówek z nowym zabezpieczeniem. Koła ratunkowe będą dostępne całą dobę

Krakowskie kaloryfery przechodzą w letni tryb. MPEC wyznaczył termin końca sezonu

Dodatkowa linia na Bagry. W Krakowie ruszy 497 na Piknik Chorwacki

Koszykarze zagrają w TAURON Arenie. Stawką będzie awans do mundialu

Na Rajskiej dzieci ruszą tropem bohaterów i ptaków z folkloru

Krakowscy policjanci na gravelu wywalczyli medal i wysoką lokatę

Pierwszy żłobek z Aktywnego Malucha jest gotowy i czeka na wyposażenie

Tramwaj na Azory bliżej budowy. Miasto dostało zielone światło

Dolina Kościeliska – tatrzańska perła, której warto poświęcić co najmniej jeden dzień urlopu

Własny dom na kredyt i transformacja na ekranie w Księgarni MCK

W Krakowie dzieci przejmują sceny i place. Weekend pełen zabawy

Narkotyki w mieszkaniu na Prokocimiu - policja zabezpieczyła ponad 800 gramów
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Kuratorski nr 3 w Krakowie przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Nowej Huty - kontakt, godziny, informacje
- Muzeum Archeologiczne w Krakowie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze - kontakt, godziny przyjęć, dojazd
- Małopolskie Parki Zdrowia - kontakt, drewno opałowe i projekt MSIM
- Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Krakowie - kontakt, przyjęcie, godziny odwiedzin
- Instytut Biblioteka Polska w Paryżu w Krakowie - kontakt, zbiory, dostępność
