Kraków Wawel na zawodach spadochronowych w Mołdawii
W dniach 24-26 maja drużyna Kraków Wawel rozpocznie swoją rywalizację w Lidze Europy Wschodniej w Celności. Zawody odbędą się w malowniczej miejscowości Vadul lui Voda w Mołdawii. To pierwsze z sześciu planowanych spotkań w ramach tego cyklu, który obejmuje również Bułgarię, Bośnię i Hercegowinę, Węgry, Polskę oraz Rumunię.
  1. Rozpoczęcie Ligi Europy Wschodniej w Celności w Mołdawii.
  2. Udział drużyny Kraków Wawel.
  3. Współpraca Gminy Miejskiej Kraków z WKS Wawel.
  4. Planowane starty w sześciu europejskich krajach.

W nadchodzący weekend zawodnicy z Krakowa będą rywalizować w pierwszych zawodach tegorocznego cyklu Ligi Europy Wschodniej w Celności. Zawody te będą miały miejsce w malowniczej mołdawskiej miejscowości Vadul lui Voda. Drużyna Kraków Wawel, w składzie Irena Paczek-Krawczak, Ewa Wesołowska, Kamil Wójciak i Artur Gosiewski, będzie reprezentować nasz region. Dodatkowo, indywidualnie startować będzie Artur Chudyba.

Cykl Ligi Europy Wschodniej w Celności (EEAL) składa się z sześciu zawodów rozgrywanych w różnych krajach Europy Wschodniej. Skoki są wykonywane z samolotów, a celność lądowania mierzona jest elektronicznie. W programie przewidziano osiem kolejek skoków, jednak minimalna liczba wymagana do rozegrania zawodów to cztery kolejki. Zawody są organizowane zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI).

Projekt drużyny Kraków Wawel jest wynikiem współpracy Gminy Miejskiej Kraków i Wojskowego Klubu Sportowego Wawel. Zespół uczestniczy w zawodach od 2016 roku, kiedy to powstał cykl Pucharu Europy Wschodniej w Celności, obecnie znany jako Liga Europy Wschodniej w Celności. W przeszłości krakowska drużyna odnosiła sukcesy w spadochronowym Pucharze Świata, trwającym piętnaście lat.

W tym sezonie zawodnicy z Krakowa będą rywalizować również w Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. Partnerem głównym reprezentacji jest Gmina Miejska Kraków, a Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie pełni rolę partnera wspierającego.

Starty drużyny KRAKÓW Wawel w 2024 roku:

24-26 maja – Mołdawia (Vadul lui Voda)

13-16 czerwca – Bułgaria (Erden/Montana)

29-30 czerwca – Bośnia i Hercegowina (Prijedor)

6-8 września – Węgry (Szeged)

27-29 września – Polska (Zamość)

4-6 października – Rumunia (Brasov)

Zespół Kraków Wawel liczy na zdobycie pierwszych punktów w klasyfikacji generalnej oraz na zdobycie medali już w pierwszych zawodach w Mołdawii. Drużyna ma na swoim koncie wygraną w klasyfikacji generalnej w 2021 roku, co dodatkowo podnosi ich ambicje na nadchodzący sezon.


Źródło: UM Kraków