Kolumbijska pianistka Teresita Gómez zagra Chopina w Krakowie

2 min czytania
Kolumbijska pianistka Teresita Gómez zagra Chopina w Krakowie

Kolumbijska pianistka Teresita Gómez zagra utwory Fryderyka Chopina na wyjątkowym koncercie w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca o godz. 19:00 w Auli Florianka Akademii Muzycznej. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji.

  1. Koncert odbędzie się 3 czerwca o godz. 19:00.
  2. Miejsce: Aula Florianka Akademii Muzycznej.
  3. Wstęp wolny, konieczna rejestracja.
  4. Kolumbijski poczęstunek po koncercie.

María Teresa Gómez Arteaga, znana szerzej jako Teresita Gómez, to wybitna kolumbijska pianistka urodzona w 1943 roku w Medellín. Artystka zasłynęła zarówno jako wykonawczyni, jak i edukatorka muzyczna, zdobywając liczne nagrody za swój wkład w kulturę Kolumbii oraz jej promocję na arenie międzynarodowej.

W Krakowie, Teresita Gómez zagra utwory Fryderyka Chopina, oddając w ten sposób hołd polskiej kulturze. Jej repertuar obejmuje zarówno dzieła klasycznych mistrzów, jak i kompozycje współczesne, co czyni jej występy niezwykle różnorodnymi i pełnymi emocji.

Swoją muzyczną edukację Gómez rozpoczęła w wieku zaledwie 4 lat, ucząc się pod okiem Marty Agudelo de Maya i Anny Maríi Penelli w Instytucie Sztuk Pięknych w Medellín. Już w wieku 10 lat zadebiutowała solowym koncertem. Kontynuowała naukę na Narodowym Uniwersytecie Kolumbii oraz na Uniwersytecie w Antioquia, gdzie studiowała pod kierunkiem takich mistrzów jak Tatiana Goncharowa, Hilde Adler, Harold Martina, Barbara Hesse, Jakob Lateiner i Klaus Bässler.

Organizatorzy koncertu, Ambasada Kolumbii w Polsce oraz Konsulat Honorowy Kolumbii w Krakowie, zapraszają wszystkich miłośników muzyki klasycznej na to wyjątkowe wydarzenie. Po koncercie przewidziany jest kolumbijski poczęstunek, co stanowić będzie doskonałą okazję do integracji i wymiany wrażeń z innymi melomanami.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Autor: krystian