Oświetlenie zewnętrzne LED i jego różnorodne zastosowanie

Zapewnia widoczność wokół budynków. Oświetla teren przy domu, elewacje czy ciągi komunikacyjne. Niezbędne na każdej posesji, w ogrodzie, na tarasach czy balkonach. Oświetlenie zewnętrzne LED jest koniecznością, aby czuć się bezpiecznie i móc swobodnie się poruszać. Ale nie tylko. Światło to także sposób na podkreślenie walorów terenu wokół domu i nadanie mu klimatu. Sprawdź, jak różnorodne zastosowanie mają zewnętrzne lampy LED!

Nowoczesne technologie LED

Produkowane dzisiaj zewnętrzne lampy LED są bardzo wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Oczywiście warunkiem ich poprawnego i długoletniego działania jest właściwe mocowanie/odpowiednie umiejscowienie i stosowanie się do zaleceń producenta. Jednak nowoczesne oświetlenie zewnętrzne LED jest zaprojektowane w taki sposób, by przetrwać nawet bardzo ekstremalne warunki pogodowe. Są wykonane z trwałych materiałów i komponentów odpornych na opady, ujemne temperatury, promieniowanie UV czy wilgoć. Lampy do oświetlenia zewnętrznego mają często oznaczenie IP, czyli stopień ochrony, informujący o tym, na ile lampa jest odporna na wilgoć i pył.

Zewnętrzne oświetlenie LED

Oto jakie rodzaje oświetlenia zewnętrznego można znaleźć w sklepie https://eleoo.pl/oswietlenie-zewnetrzne:

– lampy elewacyjne (kinkiety),

– lampy uliczne,

– słupki oświetleniowe,

– girlandy,

– lampy solarne (również z czujnikami ruchu i zmierzchu).

Dlaczego warto postawić właśnie na oświetlenie ledowe?

Przede wszystkim oświetlenie LED to bardzo energooszczędne rozwiązanie. Pozwala zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej nawet o 70%. To naprawdę imponujący wynik. Bije na głowę inne rozwiązania – tym bardziej w połączeniu z panelami solarnymi. Staje się wówczas nie tylko ekonomicznym, ale również ekologicznym sposobem na oświetlenie. 

Czasy demontażu lamp co kilka tygodni i wymiany w nich przepalonych żarówek na szczęście już minęły. Wraz z nastaniem nowej ery w branży oświetlenia – ery LED – każdy z nas może cieszyć się tanim i skutecznym oświetleniem. Czy wiesz, że oszczędność na energii elektrycznej wynosi nawet 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek o tej samej jasności? To prawdziwy przełom, który zrewolucjonizował rynek. Pożegnaliśmy tradycyjne żarówki na rzecz tych ledowych, które:

nie muszą się rozgrzewać, a świecą w 100% jasnym światłem od momentu włączenia,

są odporne na częste włączanie i wyłączanie światła,

gwarantują nawet 50 000 godzin pracy w pełnej wydajności,

emitują mniej ciepła niż żarówki tradycyjne.