- Otwieramy biura paszportowe w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu także w soboty. To ukłon w stronę potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców. Jak potwierdzają liczby, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Najbliższa sobota paszportowa już 16 września. Serdecznie zapraszam! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W godz. 8-14 będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument w trzech miejscach: w Oddziale Paszportowym MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9) oraz w delegaturach naszego Urzędu w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52).

- Minione soboty paszportowe pokazują, jak potrzebna jest to inicjatywa. W 2023 roku odbyło się ich już 7. Z możliwości złożenia wniosku lub odebrania dokumentu skorzystało prawie 5,7 tys. osób – mówi wojewoda Kmita.

Od początku 2023 roku przyjęliśmy prawie 176 tys. wniosków paszportowych.

- Wnioski paszportowe można składać bez względu na miejsce zamieszkania. Brak rejonizacji umożliwia skorzystanie z terenowych punktów. Niedawno otworzyliśmy kolejną lokalizację, która służy wyrabianiu paszportów. 15 punkt paszportowy powstał w Miechowie i już złożono w nim ponad 60 wniosków  – dodaje wojewoda.


Sobota_paszportow