Policja Kraków: Krakowscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas koncertu w Woli Więcławskiej
Krakowscy policjanci pojawiają się na imprezach plenerowych aby upowszechniać zasady bezpieczeństwa wśród uczestników takich wydarzeń. Funkcjonariusze dzielą się wiedzą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w podróży i w życiu codziennym.
15 sierpnia br., funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojawili się Woli Więcławskiej aby podczas koncertu Po Niebie Po Ziemi” zorganizowanym na terenie Centrum Macierz Polonii, promować zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji rozmawiali z odwiedzającymi stoisko profilaktyczne, na temat zasad obowiązujących w czasie wypoczynku w górach i na terenach wiejskich. Nawiązując do akcji edukacyjno informacyjnej Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi udzielali rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad akwenami.
U policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego można było zasięgnąć informacji odnośnie obowiązujących przepisów zarówno tych dotyczących kierowców, jak i użytkowników rowerów i hulajnóg, a także pieszych. Funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej opowiadali o swojej pracy i zabezpieczaniu śladów na miejscu przestępstwa. Jak zawsze dużo emocji wzbudziła obecność przewodnika psów służbowych z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który na spotkanie z uczestnikami koncertu przybył ze swoim czworonożnym podopiecznym. Zainteresowanym przedstawiał kulisy swojej pracy, a także wyjaśniał jak wygląda szkolenie psów i jak dzięki swojemu świetnemu węchowi pomocne są te zwierzęta w policyjnej pracy.
Wszyscy tego dnia nie tylko dobrze się bawili, ale również uzyskali cenną wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.
Ostatnie Artykuły

Szymborska wraca do biblioteki - gra terenowa z poetyckim tropem

Nowa nawierzchnia na 1172K w Iwanowicach. Remont odebrany po 978 metrach

Lipiec w Pałacu Potockich. Jazz, poezja i chwila oddechu

Na Zakrzówku zniknęła strefa grillowa. Teraz czas na osobne konsultacje

Modernizm od środka - Kraków pokaże detale swoich międzywojennych kamienic

W Wężerowie budowa weszła w etap odbiorów. Roboty wciąż trwają przy rowach

Wakacje z KKR 3+ pełne zniżek. Na liście są muzea, trampoliny i kino

Most Kotlarski w remoncie. Kierowcy jadą jednym pasem, tramwaje bez zmian

W Krakowie chłód czeka w cieniu drzew. Te trasy pomagają przetrwać upał

W Nowej Hucie otwarto PSZOK, który daje rzeczom drugie życie

Remont w Lusinie odebrany. Na 400 metrach DP 2168K położono nową nawierzchnię

Kraków przestawia mapę Europy Środkowej. Podcast MCK i Radia Kraków już gra 🎧

Dwa maratony jednego dnia dały Tomaszowi Sobani rekord świata

Zakupy spoza UE wchodzą w nowy system. Od lipca zmieni się cło
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Celny II w Krakowie - kontakt, godziny obsługi i dyżury
- Okręgowy Urząd Górniczy w Krakowie - kontakt, godziny, dojazd
- Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie - kontakt, godziny, pomoc dla osób uzależnionych i rodzin
- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie - kontakt, godziny, wydziały
- Okręgowy Urząd Miar w Krakowie - kontakt, adresy i godziny obsługi
