Policjanci z prokuratorem prowadzili oględziny na miejscu wypadku drogowego w Krakowie, w którym zginęły 4 osoby - mieszkańcy powiatu wielickiego. Śledztwo wyjaśni przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Dziś około 3 w nocy w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący Renault Megane jadący Aleją Krasińskiego w kierunku Mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem, potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i  lampę oświetlenia ulicznego a następnie zjechał, dachując, po schodach na Bulwar Czerwieński gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych. 
Na miejscu  szybko zjawiły się służby. Strażacy wyciągali poszkodowanych z pojazdu, pogotowie reanimowało ich. Niestety  czwórka mężczyzn, która znajdowała się w samochodzie zmarła. To mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku 20 do 24 lat.
Policjanci i prokurator przeprowadzili  oględziny miejsca zdarzenia,  zabezpieczyli uliczny monitoring , ustalili świadków – pieszych, którzy znajdowali się w pobliżu miejscu wypadku. Zmarłemu kierowcy zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.
Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza. Na monitoringu  zarejestrowano  przejazd samochodu -  śledczy będą  analizować te zapisy i  inne dowody w sprawie, wspólnie z biegłym z zakresu ruchu drogowego.
Prokurator Prokuratury Rejonowej Krakow – Krowodrza w Krakowie w dniu 15 lipca 2023 r.  wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku w dniu 15 lipca 2023 roku w Krakowie  przez kierującego pojazdem marki Renault tj. Patryka P. Odnosząc się do doniesień medialnych mówiących, że kierowcą była inna osoba, informujemy, iż wszystkie ustalenia wskazują, że to Patryk P. kierował wskazanym samochodem. W szczególności  wskazują na to czynności identyfikacyjne na miejscu  zdarzenia, materiał fotograficzny i nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać jak Patryk P. chwilę przed wypadkiem wsiada za kierownicę swego samochodu.

Magistrat opublikował nagranie z monitoringu ulicznego: https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/videos/646357650766910