MUW Kraków: Mobilna Strefa Zdrowia już w weekend w Bochni!
Bezpłatne badania specjalistyczne, konsultacje lekarskie i farmaceutyczne, informacje dotyczące profilaktycznych programów NFZ to wszystko już 8 i 9 lipca w godz. 10:00-19:00 na rynku w Bochni w ramach Mobilnej Strefy Zdrowia.
-To element projektu Zdrowe Życie”, który patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda. To druga edycja ogólnopolskiego projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej, przygotowanego przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, NFZ oraz PZU. Serdecznie zachęcam do skorzystania z Mobilnej Strefy Zdrowia, która w weekend zawita na bocheński rynek zaprasza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:
• pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;
• badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;
• badanie EKG;
• badanie USG płuc + konsultacja radiologa;
• konsultacje dietetyczne;
• konsultacje dermatologiczne;
• mammografia (badania dla pań w wieku 5069 lat);
• analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;
• wystawianie kart EKUZ;
• możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta/mojeIKP;
• potwierdzanie profilu zaufanego;
• informacje o programach profilaktycznych;
• konsultacja farmaceutyczna;
• stanowisko Narodowego Instytutu Kardiologicznego (NIKard) i pracowni pomocy palącym (NIO);
• przegląd dentystyczny dla dzieci i młodzieży;
• dla najmłodszych: konkursy, malowanie buzi, zmywalne tatuaże, skręcanie balonów, kolorowanki, gry, quizy, zabawy i dużo więcej!
Ze względu na duże zainteresowanie, jakim za każdym razem cieszy się strefa zdrowia, zachęcamy do wcześniejszego przybycia na wydarzenia, aby móc zarejestrować się do wybranych specjalistów.
Bocheńską Mobilną Strefę Zdrowia odwiedzi w sobotę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.
Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt profilaktyki zdrowia i zdrowego stylu życia zainicjowany w 2022 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę. Uroczyste rozpoczęcie II etapu Mobilnych Stref Zdrowia projektu Zdrowe Życie” odbyło się 22 kwietnia 2023 r. w Skierniewicach. Akcja jest efektem rekomendacji ekspertów prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia, podkreślających, że stan zdrowia Polaków po pandemii COVID-19 wymaga pilnej poprawy, a jedną z zasadniczych potrzeb na dzisiaj jest rozpowszechnienie profilaktyki zdrowia.
Jednym z elementów projektu jest Mobilna Strefa Zdrowia, w której wszyscy chętni mogą bezpłatnie i bez skierowania skorzystać ze specjalistycznych badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o programach profilaktycznych i zdrowym stylu życia.
W 2022 roku strefy odwiedziły 11 polskich miast i miasteczek. Łącznie wykonano w nich ponad 34 tys. specjalistycznych badań i konsultacji medycznych. Spośród osób, które wówczas skorzystały z badań, średnio co piąta została skierowana na dalszą diagnostykę.
W roku 2023 Mobilna Strefa Zdrowia projektu Zdrowe Życie” odwiedzi ponad 20 miejscowości.
W drugiej edycji projektu organizatorzy w szczególności rozszerzają działania dedykowane dzieciom i młodzieży, a także otwierają się na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
Wstęp i wszystkie dostępne badania w Mobilnych Stefach Zdrowia są bezpłatne. Strefa jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Więcej:
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/zdrowe-zycie
<https://www.pzu.pl/zdrowe-zycie/aktualnosci/szczegoly/strefa-zdrowia-juz-niebawem-w-bochni >
<https://bochnia.eu/strefa-zdrowia-juz-w-weekend-w-bochni/ >
![]()
Ostatnie Artykuły

Działki przy lotnisku w Balicach przekazane PAŻP. Chodzi o bezpieczeństwo lotów

Ostatni tydzień wakacji z Akcją Lato - SCKM zaprasza na „Jeszcze chwilę zabawy”

Sześć łodzi, drony i quady dla ratowników. Małopolska wzmacnia bezpieczeństwo nad wodą

Zamiast zwykłej pogadanki - dzieci tworzyły plakaty w Krakowie

Włoscy policjanci patrolowali Kraków. Tak wyglądała wspólna służba

Małopolski Festiwal Komiksu szuka ludzi do zadań specjalnych

Drony nad akcją ratunkową. Strażacy z Krakowa omawiają procedury

Impreza przy pętli Grabie Kościół zmieni trasę linii 264

Kajaki, deski SUP i olimpijska medalistka. KOLNA rozpoczęła nowy cykl

Nowy punkt informacji turystycznej przy Rynku łączy zwiedzanie z kulturą

Wakacje tysięcy dzieci pod nadzorem. Małopolska sprawdza wypoczynek

Tour de Pologne zmieni trasy autobusów. Utrudnienia w Krakowie i Wieliczce

Pomarańcza jako narzędzie zbrodni. Krakowska sprawa skończyła się ucieczką

Remont kładki nad Rudawą może zakończyć wielomiesięczne utrudnienia
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Parafia św. Karola Boromeusza w Krakowie - kontakt, kancelaria, nabożeństwa
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie - kontakt, badania i usługi
- Parafia św. Marii Magdaleny w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Stanisława Kostki w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
