W Korzkwi odbyło się spotkanie mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej, Komendy Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami”, podczas którego funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji dla uczestników.

6 czerwca br., w miejscowości Korzkiew, u podnóża zamku rycerskiego zorganizowano 43 Festyn Integracyjny pod nazwą „Witamy Lato – w Królestwie Owadów”. Około kilkuset dzieci z krakowskich ośrodków specjalnych oraz szkół mogło wspólnie integrować się, mając do dyspozycji mnóstwo atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy. W tradycji Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie jest przejazd wraz z kolumną autobusów z niepełnosprawnymi dziećmi ze Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym ”Bądźcie z Nami” - na korzkiewską łąkę. Po rocznej przerwie mundurowi z Krakowa przygotowali dla młodzieży wiele niespodzianek. Grono wielbicieli motocykli, samochodów policyjnych mogło podziwiać sprzęt, który wzbudza zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Uczestnicy festynu mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z policjantami, ale także zobaczyć wnętrze radiowozu, usiąść na policyjnym motocyklu i obejrzeć z bliska sprzęt służbowy, który funkcjonariusze używają na co dzień podczas służby.

Kolejny raz na korzkiewskiej łące było kolorowo i radośnie, a mundurowi starali się sprawić dzieciom radość, tak aby w ten dzień uśmiech nie znikał z ich twarzy.