Policjanci pojawiają się na piknikach rodzinnych aby służyć radą w kwestiach bezpieczeństwa w życiu codziennym. Mundurowi dzielą się wiedzą o tym, jak być bezpiecznym na drogach, jak nie dać się okraść i oszukać, a także jak bezpiecznie wypoczywać podczas zbliżających się wakacji.

3 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie gościli na imprezach plenerowych zorganizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Kijowskiej oraz „Domu Harcerza” przy ul. Reymonta. Podczas pikników uczestnicy mogli obejrzeć radiowóz, umundurowanie policjanta biorącego udział z zabezpieczaniu imprez masowych oraz zapytać funkcjonariuszy o ich codzienną służbę i zasady rekrutacji do Policji. Mundurowi rozmawiali z dziećmi i dorosłymi o zbliżających się wakacjach i zasadach bezpieczeństwa podczas różnych form wypoczynku. Dorośli otrzymywali wskazówki odnośnie zabezpieczania mienia na czas wyjazdów wakacyjnych. Seniorzy natomiast mogli uzyskać porady jak nie dać się oszukać fałszywym wnuczkom i fałszywym policjantom.
Wszystkim dopisywał dobry humor, a policjanci chętnie odpowiadali na pytania lokalnej społeczności dotyczące różnych zasad bezpieczeństwa i przepisów drogowych dotyczących kierowców, pieszych i rowerzystów.