Rodzinny piknik jest dobrą okazją do promowania bezpieczeństwa i zawodu policjanta. Jest też możliwością do wspólnych rozmów z mundurowymi, podczas których rodzice i ich pociechy mogą usłyszeć wiele niezbędnych porad, a także zadawać nurtujące ich pytania.

28 maja br. funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji III w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, uczestniczyli w pikniku rodzinnym w domu kultury w dzielnicy Biały Prądnik. Mundurowi zostali zaproszeni przez organizatora wydarzenia, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” przy udziale Rady Dzielnicy IV „Prądnik Biały”. Podczas spotkania można było poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przepisów i zmian w przepisach ruchu drogowego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także uzyskać informację o pracy funkcjonariuszy różnych pionów i zasadach rekrutacji do Policji. Uczestnicy festynu mogli wsiąść do policyjnego radiowozu, zobaczyć jego wyposażenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Policyjne stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Mundurowi rozdawali dzieciom pamiątki w postaci maskotek i innych drobnych zabawek, natomiast dorośli otrzymali ulotki zawierające informacje o specjalistycznej pomocy psychologicznej w sytuacji przeżywanych kryzysów, jak również realizacji programu "Stop włamaniom do domów".