18 maja (czwartek) Prezes Rady Ministrów odwiedzi zakłady produkujące tabor szynowy – spółkę Newag S.A. Podczas pobytu w Małopolsce Premier planował także odwiedzenie inwestycji zrealizowanej ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych polegającej na budowie mostu i ciągu dróg dojazdowych w miejscowości Tylmanowa. Prawdą jest, że zasadnicza część prac związanych z budową mostu została ukończona w grudniu, dlatego wykonawca prac zdecydował o dopuszczeniu do ruchu pojazdów na moście.

W dalszym ciągu będą trwały prace związane z budową dróg dojazdowych – co stanowi całość projektu, który otrzymał rządowe wsparcie.

Redaktor Onetu Tomasz Mateusiak użył więc nieprecyzyjnego określenia. Most został dopuszczony do ruchu i udostępniony użytkownikom. Natomiast do tej pory nie było oficjalnego otwarcia i prezentacji pełnego zakresu inwestycji, która cały czas jest w toku. Obejmuje ona także rozbudowę drogi gminnej K363949. Co istotne - będzie to największa kwotowo inwestycja w historii gminy Ochotnica Dolna.

Nie jest prawdą także, że z uwagi na wizytę zaproszonych gości most dziś jest zamknięty dla ruchu pojazdów. Mieszkańcy mogą swobodnie i bez ograniczeń korzystać zarówno dziś, jak i w kolejnych dniach z przeprawy mostowej, która otrzymała rządowe wsparcie w wysokości ponad 8,5 mln zł. Potwierdzenie, że most jest przejezdny znajduje się także na stronie internetowej Urzędu Gminy:

https://www.ochotnica.pl/aktualnosci/most-w-os-brzegi-jest-caly-czas-przejezdny/ 

Wbrew informacjom Onetu – Premier Mateusz Morawiecki nie miał w planach udziału w kolacji ani innych spotkań na terenie gminy Ochotnica Dolna.

Powyższe informacje nie są zatem prawdziwe.

Warto podkreślić, że program i termin uroczystości został zaproponowany przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna, jako organizatora wydarzenia.

20220428 SPROSTOWANIE