W miniony weekend w Krakowie odbyły się liczne wydarzenia m.in. dwa mecze ligowe piłki nożnej, zgromadzenia publiczne, a także koncerty związane z Juwenaliami Krakowskimi. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjanci z krakowskich komisariatów dbali o bezpieczny przebieg tych wydarzeń.

W piątek wieczorem, krakowscy funkcjonariusze zabezpieczali m.in. mecz pierwszoligowy piłki nożnej na stadionie przy ul. Reymonta, pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Bruk Betu Termalica Nieciecza. W wydarzeniu brali udział tylko kibice gospodarzy. Przed rozpoczęciem meczu, policjanci dostali informacje od kierownika ochrony, o ujęciu czterech osób, które podczas wchodzenia na stadion próbowały wnieść alkohol oraz dwóch, które posiadały niebezpieczne przedmioty. Osoby te zostały zatrzymane a następnie wdrożono wobec nich postępowanie przyśpieszone w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Decyzją sądu sześciu mężczyzn ukaranych został grzywną w kwocie dwóch tysięcy złotych oraz zakazem stadionowym na dwa lata. Tego dnia, policjanci zabezpieczali także rejon Uniwersytetu Ekonomicznego, na którego terenie odbywały się „Juwenalia Krakowskie”. W kulminacyjnym momencie, w wydarzeniu udział wzięło 8 tysięcy uczestników. 

W sobotę, policjanci dbali o bezpieczeństwo m.in. podczas przemarszu ulicami Krakowa, osób propagujących wartości katolickie, biegu wiodącego przez centrum Krakowa oraz przejazdu motocyklowego odbywającego się w ramach promocji naszego miasta. Tego dnia policjanci zabezpieczali, także mecz piłki nożnej Ekstraklasy, rozgrywany na stadionie przy ul. Kałuży, pomiędzy drużynami Cracovii i Zagłębia Lubin. W niedzielę natomiast mundurowi dbali o bezpieczeństwo m.in. w trakcie 5 -tysięcznej procesji, która przeszła od Katedry Wawelskiej do Klasztoru Paulinów.

Policjanci w czasie weekendowych działań wylegitymowali w sumie 150 osób, z których 20 ukaranych zostało mandatami karnymi.