15 kwietnia br. krakowscy policjanci wzięli udział w wydarzeniu "Dzień Dobry ICE Kraków", podczas którego centrum kongresowe na cztery godziny zamieniło się w największy plac zabaw w naszym mieście. Dzieci i ich najbliżsi, wśród wielu atrakcji mogli tego dnia wsiąść do policyjnego radiowozu, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu, spotkać się z funkcjonariuszami i psem służbowym Pchełką.

Raz na kilka miesięcy, w godzinach od 10.00 do 14.00, Centrum Kongresowe Ice Kraków zamienia się w największy plac zabaw w naszym mieście. Impreza dedykowana jest dzieciom i ich najbliższym, którzy przez kilka godzin mogą wziąć udział w m.in. w sportowych, muzycznych plastycznych czy tanecznych atrakcjach. Podczas sobotniego wydarzenia nie mogło zabraknąć również krakowskich policjantów.

Na parterze, na najmłodszych czekał policyjny radiowóz, motocykl oraz przewodnik z psem służbowym. Policjanci z Wydziału Prewencji krakowskiej komendy miejskiej prezentowali dzieciom i dorosłym policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zapraszali małych i nieco większych gości do wnętrza pojazdu i odpowiadali na wszystkie ich pytania. Amatorzy "dwóch kółek" mogli natomiast podziwiać policyjny motocykl, którym przyjechał funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dzieci zafascynowane tym pojazdem chętnie siadały na policyjnej "maszynie", żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Jak zawsze ogromną sympatią dzieci i rodziców cieszył się policyjny pies służbowy - Pchełka, która przyjechała do ICE Kraków wspólnie z przewodnikiem z Wydziału Sztab Policji krakowskiej komendy miejskiej. Najmłodsi i ich najbliżsi z wielkim entuzjazmem głaskali czworonoga oraz "zasypywali" przewodnika pytaniami o tresurę i umiejętności, jakie posiada pies.

Wszystkie chętne osoby, które chciały uwiecznić spotkanie z policjantami i "Pchełką" mogli wykonać pamiątkowe fotografie.