Przeżyli ze sobą wiele wspólnych chwil i to one doprowadziły ich do Złotych Godów. Jak mówił Konstanty Ildefons Gałczyński, „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Właśnie te słowa opisują Jubilatów, którzy przeżyli ze sobą wspólnie 50 lat. Dziś ten wyjątkowy jubileusz świętowali mieszkańcy Słomnik.

W uroczystych Złotych Godach w miejscowości Słomniki uczestniczyli poseł Elżbieta Duda oraz II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie będące wyróżnieniem i nagrodą za przeżycie wspólnie w jednym związku małżeńskim 50 lat.

Wicewojewoda odczytał także list, który do jubilatów skierował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Będąca Państwa udziałem autentyczna wierność, ślubowana 50 lat temu, jest nieocenionym wzorem na współczesne czasy. Krocząc wspólnie tak długi czas po nie zawsze prostych ścieżkach życia, potwierdzacie, jak wiele znaczy przywiązanie do fundamentalnych wartości. Tak wspaniały staż Państwa związku jest wymownym świadectwem, że oddanie, lojalność, szczerość i bliskość potrafią przezwyciężyć przeciwności losu i pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Raz jeszcze gratuluję wzajemnego zrozumienia, szacunku i odpowiedzialności – przekazał w liście wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Małżeństwa z wieloletnim stażem to dowód wielkiej miłości, ale również wierności, zaufania i przyjaźni. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uhonorowane zostały 23 pary za 50 lat wspólnego pożycia. Tego dnia 2 inne pary celebrowały swoje diamentowe gody (60 lat), a 1 para kamienne gody (70 lat).

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przedstawiają prezydentowi wojewodowie.

Więcej o procedurze przyznawania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
https://bip.malopolska.pl/muw,a,34772,nadawanie-odznaczen-medal-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie.html

Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody Złote gody