cracovia-zakonczy-18-kolejke-w-meczu-domowym-z-gornikiem

W pierwszej rywalizacji pomiędzy tymi drużynami Cracovia wygrała na obiekcie Górnika Zabrze. Czy ekipie Pasów uda się po raz drugi zwyciężyć w rywalizacji z tym rywalem? Tym razem powinni mieć teoretycznie łatwiejsze zadanie, ponieważ zagrają na swoim boisku. Rywalizacja tych drużyn zakończy zmagania w 18. kolejce.

Cracovia

Ekipa z Krakowa pierwszą część rozgrywek zakończyła na 8. pozycji w tabeli. Cracovia w 17 rozegranych meczach wywalczyła 25 punktów. Analizując aktualną sytuację tego zespołu, ciężko określić, czy tak naprawdę będą w grze o utrzymanie, czy też o europejskie puchary. Bazując jednak na tym, co wydarzyło się w rundzie jesiennej, można pokusić się o stwierdzenie, że jednak bliżej będzie im do górnej części tabeli.

Pod kątem obstawiania propozycji z oferty bukmachera w meczach Cracovii warto było zwracać uwagę przede wszystkim na bramki. W 17 meczach drużyny z Krakowa wpadło łącznie 30 goli. Statystyki pokazują, że jest to najbardziej underowy rezultat w całej stawce. Druga w tym rankingu jest Warta Poznań, w której meczach wpadły dokładnie 34 bramki.

Cracovia w pierwszej części rozgrywek umiejętnie korzystała z atutu własnego boiska. Pasy w 9 rozegranych meczach domowych wywalczyły 14 punktów. W pokonanym boju przed własną publicznością udało im się zestawić między innymi takie drużyny jak Raków Częstochowa czy też Legia Warszawa. Nic więc dziwnego, że podopieczni trenera Zielińskiego są zdecydowanym faworytem w domowej rywalizacji z Górnikiem Zabrze.

Górnik Zabrze

O ile Cracovia to najbardziej underowa drużyna w Ekstraklasie, o tyle w przypadku Górnika Zabrze mamy całkowite przeciwieństwo. Podopieczni Bartosza Gaula do tej pory zdobyli 26 bramek, a stracili ich aż 28. Tym samym w 17 meczach Górnika z rundy jesiennej wpadły aż 54 gole! Bez wątpienia jest to statystyka, na którą trzeba zwrócić uwagę przed typowaniem tej rywalizacji z oferty legalnego bukmachera.

Jak spisywali się piłkarze Górnika w meczach wyjazdowych? Statystycznie radzili sobie nawet lepiej niż przed własną publicznością. Zabrzanie uzbierali 12 oczek w 8 meczach wyjazdowych i mają dodatni bilans bramkowy. O wiele gorzej wyglądały występy tego zespołu w spotkaniach domowych.

Faworyt bukmachera

Bukmacher pzbuk w tej rywalizacji faworyzuje gospodarzy. Co ciekawe, Cracovia zaliczyła 3 porażki w rundzie jesiennej przed własną publicznością, jednak wszystkie z nich miały miejsce z niżej notowanymi rywalami.

Statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy dobrymi drużynami w Krakowie wskazują, że Górnik Zabrze wygrał tylko jedną rywalizację od 2015 roku. Cracovia w tym czasie zanotowała 3 zwycięstwa, a dodatkowo 3 razy skończyło się remisem. Tym samym dobrą propozycją na to spotkanie może być podwójna szansa na wygraną gospodarzy z oferty polskiego bukmachera pzbuk.

Zanim pójdziesz na mecz, możesz sprawdzić jakość powietrza w Krakowie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95