Pogoda zimą na Teneryfie

Wiele osób planując wczasy, zastanawia się, jaka będzie pogoda zimą na Teneryfie. Jest to chyba najczęściej zadawane pytanie na wszelkiego rodzaju forach, grupach czy stronach poświęconych tej wyspie. Nie ma co się dziwić, skoro Wyspy Kanaryjskie promowane są na całym świecie jako słoneczny cel podróży przez cały rok. Odpowiadając na Wasze pytania, jest to kraina, która daje gwarancję dobrej pogody obojętnie czy jest to zima, czy lato.
Oczywiście słowo zima nabiera nowego znaczenie, gdyż nie ma tutaj typowych czterech pór roku. Mamy słoneczne i suche lato oraz słoneczną, bardziej wilgotną zimę. Zmiana sezonu zazwyczaj jest zauważalna na początku i końcu sezonu huraganowego na Atlantyku. Wtedy właśnie istnieje najwyższe prawdopodobieństwo, że spadnie deszcz. Pojawia się większe zachmurzenie, ale opady trwają maksymalnie 2-3 dni. Po czym upały wracają, jednak staje się zauważalna lekka zmiana temperatury w nocy. Na południu wyspy deszcz nadciąga głównie z oceanu, jednak na północy można go spotkać bardziej lokalnie. Należy o tym pamiętać, w szczególności planując wakacje na Teneryfie zimą.
Północ, a południe
Wybrzeże zachodnio-południowe w tym okresie w dalszym ciągu gwarantuje słoneczne dni i powrót do domu z opalenizną. Średnie temperatury w tym okresie sięgają 25 stopni w dzień i 16 w nocy. Największa amplituda ma miejsce zaraz po zachodzie słońca, gdyż pustynne tereny bardzo szybko oddają skumulowane w dzień ciepło. To właśnie o tej porze roku możemy zauważyć turystów w krótkich rękawkach oraz lokalnych mieszkańców w kurtkach. Nagła zmiana temperatury sprawia, że noc jest bardziej wilgotna i nawet zahartowanym radzimy zaopatrzyć się w jakieś okrycie. Północ i wyższe tereny wyspy z kolei dzięki wulkanowi rządzą się innymi prawami. Tu temperatury wahają się między 20 stopni w dzień i 15 w nocy. Jednak wilgoć i zachmurzenie jest dużo wyższe. Co sprawia, że odczuwalne temperatury są niższe i taka kąpiel w oceanie jest już bardziej ekstremalna.
Podsumowując, na Teneryfie możemy cieszyć się słoneczną, wiosenną pogodą na pustynnym południu oraz przyjemną jesienną na północy otulonej bujną roślinnością. A jak wam szczęście dopisze, to zobaczycie śnieg na stożku El Teide.
Więcej informacji o Teneryfie możecie znaleźć w serwisie Atrakcyjna Teneryfa PL.
Ostatnie Artykuły

600 tysięcy złotych dla OSP. Powiat krakowski wzmacnia ratowników

Weekend poza Krakowem? Zapisy na Festiwal Biegowy w Laskowej nadal są otwarte

Zaatakował policjantów nożem. Skończył w areszcie

Ile +/- kosztuje smart home w Krakowie?

Włamał się, by okraść i… zasnął

Przejazd na Łokietka zostanie zamknięty. Autobusy pojadą inaczej

Tramwaje pojadą częściej, ale niektóre zmienią numery. Nadchodzi nowa sieć

Nowa przeprawa na Dłubni gotowa. Most w Michałowicach już po odbiorze

Fundusze dla Małopolski pod lupą. W centrum bezpieczeństwo i odporność

Do Bronowic nadal bez tramwajów. Autobusy zostają na dłużej

Harcerze z Krakowa zbudowali własny obóz. Marszałek był pod wrażeniem

Powstańcze pieśni zabrzmią w Krakowie. Tramwaje zatrzymają się w Godzinę W

Nowe boisko w Konarach już działa. Zagrali na nim pierwsi sportowcy

Tysięczna operacja robotyczna w Rydygierze. Jeden system to za mało
Przydatne dane teleadresowe
- Małopolskie Parki Zdrowia - kontakt, drewno opałowe i projekt MSIM
- Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie - bilety, godziny kas, sceny i dostępność
- Archiwum Narodowe w Krakowie - kontakt, godziny, kwerendy i czytelnia
- Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie - kontakt, godziny, delegatury
- Komenda Powiatowa Policji w Krakowie - kontakt, komisariaty, dyżurny
- Urząd Regulacji Energetyki - Oddział Terenowy w Krakowie - kontakt, godziny, informacje

