Ubezpieczenie OC/AC – jak zaoszczędzić na składce?

Każdy kierowca mający swój własny samochód musi bezwzględnie pamiętać o konieczności ubezpieczania swojego mienia. Przezorni kierowcy pragnący czuć się pewnie niezależnie od okoliczności decydują się na poszerzony wariant – ubezpieczenie OC i AC, a nierzadko również assistance. Kompleksowe zabezpieczenie pojazdu jest niemałą inwestycją. Jak możesz zaoszczędzić nieco na ubezpieczeniu? Jakie czynniki wpływają na wysokość składki? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC/AC – co wpływa na wysokość składki?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC/AC? Jednoznaczne określenie kwoty nie jest możliwe. Wartość widniejąca na umowie zawartej z ubezpieczycielem uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z najważniejszych kryteriów jest wiek i doświadczenie właściciela auta oraz jego miejsce zamieszkania. Ponadto, cena za OC i AC zależy również od modelu i marki pojazdu, roku jego produkcji, przebiegu, mocy. Na podstawie wszystkich zmiennych ubezpieczyciel określa wypadkowość samochodu i szacuje koszty ewentualnej naprawy. W przypadku AC nie bez znaczenia jest również wybrany wariant.

Współwłasność – rozwiązanie dla początkujących kierowców

Na największe koszty muszą przygotować się osoby, które niedawno nabyły swój pierwszy samochód i niedawno zdały egzamin. Często praktykowaną metodą pozwalającą zaoszczędzić niemałą kwotę jest ustanowienie współwłasności pojazdu z innym, zaufanym i bardziej doświadczonym kierowcą. Agent obliczający składkę weźmie pod uwagę zniżki przysługujące jednemu z właścicieli.

Kalkulator OC/AC – w sieci taniej!

Ubezpieczenie OC i AC możesz kupić bez wychodzenia z domu. Udostępniony w sieci kalkulator OC/AC umożliwia szybkie obliczenie składki i zakup polisy bez bezpośredniego kontaktowania się z agentem. Co ważne, kupując polisę w sieci, możesz sporo zaoszczędzić!