Wynajem samochodu do ślubu – o czym należy pamiętać przy wyborze?

Pary młode podczas planowania wesela zwykle dopracowują każdy szczegół tego wyjątkowego dnia. Jednym z nich jest wybór samochodu, którym pojadą na miejsce ceremonii oraz przyjęcia. Przejazdom zwykle towarzyszy filmowiec i fotograf, dlatego warto, aby auto prezentowało się jak najlepiej. Podpowiadamy, o czym pamiętać przy wyborze samochodu!

Styl wesela – jakie auto pasuje?

Najpierw trzeba wziąć pod uwagę styl, w jakim organizuje się wesele. Do najpopularniejszych należą glamour, boho czy rustykalny. W pierwszym najbardziej eleganckim stylu warto postawić na nowoczesne auta, np. limuzyny czy inne modele niczym prosto z salonu. Zwykle pary młode stawiają na białe oraz czarne pojazdy o połyskujących blachach.

W stylu boho można bardziej zaszaleć kolorystycznie, ponieważ do takiego wesela pasują czerwone, zielone czy niebieskie samochody. Sprawdzą się także auta zabytkowe, których na co dzień nie widzi się już na ulicach. Największą popularnością cieszą się najbardziej nietypowe modele retro. Ciekawą opcją są tzw. ogórki, czyli małe autobusy, które kojarzą się z festiwalami muzycznymi i kulturą hipisowską.

Podobnie jest w przypadku wesel w stylu rustykalnym. Młode pary doceniają przede wszystkim stare samochody i stawiają na klasykę motoryzacji w stonowanym kolorystycznie wydaniu. Podczas letnich miesięcy warto postawić na zabytkowe kabriolety.

Wielkość sukni ślubnej ma znaczenie

Panna młoda powinna wziąć pod uwagę to, jak obszerna jest jej suknia ślubna. Czasami wnętrza samochodów są ciasne, a więc wielkie warstwy tiulu wybranej kreacji mogą się w nich nie pomieścić. Mała przestrzeń może też spowodować, że suknia mocno się wygniecie. Warto obejrzeć samochód na żywo przed podjęciem decyzji, ponieważ czasami nawet z pozoru duże samochody mogą mieć niewiele miejsca dla pasażerów.

Kierowca – kto ma prowadzić auto?

Podczas poszukiwań samochodu na wesele trzeba zdecydować, czy chce się mieć profesjonalnego kierowcę, czy samodzielnie prowadzić pojazd. Niekiedy pary młode decydują się na dwuosobowe auta, bo chcą pojechać do ślubu tylko we dwoje. Nie każda firma pozwala na wypożyczenie auta bez kierowcy, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę. Gdy w cenie samochodu jest także szofer, warto dowiedzieć się, jak np. będzie ubrany, aby mieć pewność, że wpisze się w tę ważną i odświętną dla nowożeńców okazję. Ponadto trzeba doinformować się w zakresie tego, czy w cenie auta są dekoracje, czy należy je dokupić samodzielnie.

Po wynajem samochodu do ślubu z szoferem zgłoś się do Marathon.