Top 5 najlepszych kadzideł naturalnych na zimę

Kadzidła wykorzystuje się od wieków w wielu różnych celach. Niektórzy korzystają z nich podczas medytacji, inni lubią relaksować się przy zapachu aromatycznego dymu. Dawniej miały one zastosowanie nawet w medycynie. Mnogość zapachów dostępnych na rynku jest przeogromna, dlatego warto wiedzieć, które z nich sprawdzą się szczególnie zimową porą. Poniżej top 5 kadzideł!

Yerba Santa – rozwieje wszelkie smutki

Yerba Santa już samą swoją nazwą wpisuje się w zimowy, świąteczny klimat. Kojarzące się ze Świętym Mikołajem kadzidło pochodzi z Ameryki Południowej. Działą uspokajająco i pomaga w polepszeniu humoru, gdy dopada smutek. Idealnie sprawdzi się podczas ponurych, ciemnych miesięcy. Warto palić je wieczorami, po trudnym dniu. Przynosi pozytywne myśli.

Lawenda i biała szałwia – zimowe ukojenie

Połączenie tych dwóch zapachów sprawia, że łatwiej jest się skupić. To dobre kadzidło na stresujący czas, ponieważ odgania zdenerwowanie i wprowadza kojący nastrój do całego domu. Warto korzystać z tego kadzidła szczególnie w natłoku obowiązków i przy przebodźcowaniu, które często odczuwa się w dzisiejszym świecie. To przepis na ukojenie i spokój.

Smocza krew z białą szałwią – sposób na oczyszczenie

Smocza krew to specyficzny składnik kadzidła, które zachwyca nie tylko zapachem, ale także wyglądem. Ma czerwony kolor, który idealnie wpisuje się w zimowy klimat. Biała szałwia ma właściwości oczyszczające, a smocza krew jeszcze je wzmacnia. Takie połączenie działa uspokajająco i zachwyca kojącą wonią. Podobnie jak przy poprzednich kadzidłach – poprawia samopoczucie i niweluje złe emocje.

Kadzidłowiec – zapach zimowego lasu

Kadzidło naturalne z kadzidłowca cechuje się przede wszystkim wyrazistym zapachem żywicy, który przenosi do zimowego lasu. Wdychanie oparów tego kadzidła może wpływać nawet na odporność organizmu, co zimową porą jest szczególnie ważne. Poza tym działa kojąco i rozluźniająco, pozwala uspokoić skołatane nerwy i zmniejszyć napięcie. Dzięki kadzidłowcowi lepiej się zasypia, a także poprawia się jakość snu.

Palo Santo – na każdą porę i okazję

Palo Santo to zdecydowanie najpopularniejsze kadzidło, które wykorzystuje się przez cały rok. W oparach czuć m.in. żywicę i cytrusy, co nieco przypomina zapach świątecznej choinki z suszonymi pomarańczami. Palo Santo ma oczyszczać aurę i wprowadzać spokój do osób, które je wdychają. Dzięki niemu człowiek staje się bardziej produktywny i ma więcej energii.