Kiedy najlepiej wymienić euro na złotówki?

Wymieniając walutę, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kurs oraz przyszłe notowania. W niektórych przypadkach warto dłużej poczekać, aby uzyskać większą sumę pieniędzy. Wpływ na to ma wiele czynników, zarówno tych globalnych związanych na przykład z inflacją i prognozami, jak i tych lokalnych, które dotyczą godzin i dnia tygodnia pozwalających uzyskać korzystny kurs w danym kantorze. Kiedy więc warto wymienić euro na złotówki? Podpowiadamy.

Czy warto teraz wymienić euro na złotówki?

Kurs euro już od ponad roku utrzymuje się na dość wysokim i stabilnym poziomie. Jeśli nie wystąpią żadne niespodziewane zdarzenia, to można przypuszczać, że ten stan się utrzyma. Co to oznacza dla posiadaczy euro, którzy chcą wymienić je na złotówki? Można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo dobry okres zarówno do kupna, jak i sprzedaży tej waluty. Z uwagi na to, że w ostatnich miesiącach nie doszło do znaczących wahań, nie było i nie ma istotnego ryzyka utraty wartości zainwestowanych środków pieniężnych. Jeśli euro było kupowane na początku 2022 roku i wcześniej, to obecnie ma zdecydowanie większą wartość. Jest to więc idealny okres na wymianę dla osób, które podjęły wcześniej decyzję o inwestowaniu w tę walutę.

W jaki dzień tygodnia najlepiej wymienić euro na złotówki?

Jeśli planujemy wymienić euro na złotówki po najlepszym możliwym kursie, to warto uważnie obserwować wahania walut w okresie do poniedziałku do piątku. Mimo tego, że ceny mogą dynamicznie się zmieniać, to uważnie obserwując te wahania, można zauważyć pewien schemat. Dotyczy on zarówno lokalnych kantorów, jak i tych działających online. Zazwyczaj niższe ceny euro są bezpośrednio przed weekendem. To właśnie wtedy najwięcej osób decyduje się na wymianę waluty. Nie zawsze jest to jednak regułą i pewne kwestie w dużej mierze zależą od konkretnej placówki.

W jakich miesiącach można liczyć na najlepszy kurs wymiany euro na złotówki?

Od wielu lat sprawdza się podobny schemat dotyczący najwyższych wartości euro. Wtedy właśnie można za niego otrzymać największą kwotę w złotówkach. Euro osiąga wysokie wartości zwłaszcza na początku oraz końcu roku, w okolicach stycznia oraz grudnia. Wtedy zainteresowanie kupnem i sprzedażą waluty jest dość wysokie. Wiąże się ono zazwyczaj ze świątecznymi odwiedzinami rodzin w Polsce. Innym popularnym miesiącem dla korzystnej wymiany jest kwiecień. To czas przed wakacyjnymi wyjazdami. Wzrasta zainteresowanie zwłaszcza kupnem tej waluty. Bardzo więc często euro osiąga w tych okresach dość wysokie rekordy.