Depilacja laserowa – pierwszy raz? Zobacz, co warto wiedzieć…

Zabieg depilacji laserowej jest chętnie wybierany zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Daje trwałe efekty usuwania owłosienia, poprawia komfort życia, nierzadko też pozwala lepiej radzić sobie z wstydliwym, nadmiernym owłosieniem, prowadzącym do kompleksów. O tym, jak przygotować się do zabiegu rozmawialiśmy ze specjalistką z AkademiaZdrowejSkory.pl, gdzie od lat wykonuje się depilację laserowa w Kaliszu.

Depilacja laserowa – szczegóły zbiegu: na czym polega?

Metoda ta nie jest specjalnie nowa, została już uznana na całym świecie i w Polsce. Jest dość innowacyjna i zaawansowana technologicznie, bo oprócz umiejętności samego specjalisty kosmetologa, wymaga też specjalistycznego sprzętu, jakim jest laser do depilacji. Metoda jest bezinwazyjna i bezdotykowa. Zawsze jednak musi być prowadzona przez profesjonalistę, przeszkolonego i doświadczonego. Depilacja laserowa jest wówczas bezpieczna i skuteczna. W dobrym salonie kosmetologicznym, zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i w stu procentach bezpieczny.

Idea depilacji laserowej jest taka, że trwale usuwane są mieszki włosowe w warstwie podskórnej. Laser wypala je, przez co nie odrastają – skóra po depilacji laserowej jest zawsze gładka i przyjemna w dotyku. To metoda wszechstronna i skuteczna, można stosować ją do niemal każdego miejsca na ciele. Od praktycznej strony, zabieg depilacji laserowej polega na tym, że wiązkę lasera do depilacji kieruje się na konkretną partię ciała. Ustawienia lasera dopasowane są do indywidualnych uwarunkowań, a intensywność nakierowania wiązki powinna być taka, by trwale usunąć owłosienie, jednocześnie nie powodując poparzeń czy uszkodzeń naskórka (więcej na AkademiaZdrowejSkory.pl).

Ile zabiegów depilacji laserowej? Na jakie miejsca można stosować?

Należy przygotować się na kilka wizyt w salonie kosmetologicznym. Odstępy pomiędzy wizytami wynoszą od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy- niestety nie ma sztywnych ram czasowych, częstotliwość prowadzenia zabiegów depilacji laserowej ustalana jest indywidualnie. Ile razy depilacja laserowa powinna być powtórzona? Średnio to 6 zabiegów. Po pierwszej wizycie, depilacja laserowa redukuje około 40% owłosienia. Jest to więc widoczny efekt i spora zmiana, ale nie możemy mówić o w pełni estetycznym czy trwałym rozwiązaniu po jednym zabiegu.

Popularność depilacji laserowej jest większa u kobiet, jednak także mężczyźni chętnie wybierają tę formę usuwania owłosienia. Laser do depilacji można skierować zarówno na te najpopularniejsze sektory, jak nogi, bikini czy pachy, ale także na te mniej typowe, jak pośladki, plecy czy klatka piersiowa.

Czy depilacja laserowa boli? Jakie to uczucie?

W AkademiaZdrowejSkory.pl doskonale zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta w salonie kosmetologicznym rodzi pewne obawy – uspokajamy więc bez wahania: depilacja laserowa nie boli i jest bezpieczna. Podczas nakierowania na skórę, laser do depilacji wywołuje lekkie pieczenie lub swędzenie, ale to tylko drobny dyskomfort, nie jest to ból (choć zależy to też od indywidualnej granicy bólu i wrażliwości klienta).