Usługi pogrzebowe w Krakowie — firma pogrzebowa, która dba o rodziny w żałobie

Organizacja pogrzebu to czas, który zawsze związany jest z wieloma emocjami. Przed rodziną czeka szereg zadań, których wykonanie utrudnia żałoba. Dlatego ważne jest, aby znaleźć firmę pogrzebową, która zajmie się wszystkimi formalnościami pogrzebowymi. Jaki zakład pogrzebowy w Krakowie oferuje takie usługi?

Kraków to miasto, w którym istnieje wiele zakładów pogrzebowych. Coraz więcej firm oferuje usługi, które są bardzo pomocne przy organizacji ostatniego pożegnania. Jednak sama podstawowa oferta to za mało. Każda rodzina pragnie bowiem pochować drugiego człowieka najgodniej. Dlatego firmy pogrzebowe, jak zakład pogrzebowy Gabriel w Krakowie, rozszerzają swoją ofertę i dostosowują ją do oczekiwań swoich klientów.

Usługi pogrzebowe Kraków

W skład podstawowej oferty funeralne mieści się eksportacja ciała do chłodni, organizacja pogrzebu z trumną lub urną oraz ceremonia świecka, lub wyznaniowa. Każdy człowiek był jednak inny i zasługuje na pożegnanie możliwe jak najbardziej osobiste. Dlatego w zakładzie pogrzebowym Gabriel kadra firmy oferuje oprawę pogrzebu w postaci muzyki oraz kwiatów. Na życzenie rodziny może zostać zagrany utwór na żywo wykonany przez profesjonalnego instrumentalistę lub odtworzony ze sprzętu nagłaśniającego. Druga opcja przeznaczona jest z myślą o osobach, które chcą, aby w dniu pogrzebu ich bliskiego zagrała piosenka spoza repertuaru.

Osobiste pożegnanie — kwiaty na pogrzeb

Nie tylko muzyka, ale i kwiaty mogą nadać indywidualnego charakteru całej uroczystości pogrzebowej. W zakładzie pogrzebowym w Krakowie przygotowywane są wieńce i wiązanki na planie koła, serca lub łezki. Rośliny mogą być umieszczone na zielonym podkładzie lub wykonane z samych róż. Florystyka funeralna kieruje się sztywnymi zasadami dotyczącymi estetyki, jednak decyzja zawsze należy do rodziny. Dlatego bukiet zostanie zawsze wykonany zgodnie z oczekiwaniami najbliższych. Do każdego wieńca dodana zostaje wstęga z wyrazami żalu.

Pogrzeb zgodny z życiem Zmarłego

Każdy człowiek miał swoje poglądy. Organizacja pogrzebu zgodnego z wyznawanymi wartościami to największy sposób okazania szacunku Zmarłemu. W zakładzie pogrzebowym Gabriel organizowane są pogrzeby wszystkich wyznań, które przeprowadzone są zgodnie z tradycją i wartościami danej religii. Jeśli Zmarły za życia nie wyznawał żadnej wiary lub nie życzył sobie, aby na jego pogrzebie obecna była osoba duchowna, uroczystość żałobną może przeprowadzić mistrz ceremonii.

Mistrz ceremonii Kraków

Mistrz ceremonii to osoba, która w sposób pełen szacunku i godny pożegna drugiego człowieka. Ceremonie świeckie wyróżniają się tym, że mistrz ceremonii skupia się na życiu, dokonaniach i pasji Zmarłego, zamiast rozważań na temat życia wiecznego. Taka forma pochówku jest często uzupełniona o fragment ulubionej książki, poezji i muzyki.

Wsparcie rodzin w żałobie

Pogrzeb to czas, który związany jest ze smutkiem i bezradnością. W zakładzie pogrzebowym Gabriel z biurem przy ulicy Wrocławskiej 8, każda rodzina uzyska odpowiedzi na wszystkie pytanie. Wspólnie z pracownikiem zakładu zostaną ustalone szczegóły uroczystości pogrzebowej oraz wybrane akcesoria pogrzebowe. Każda ceremonia żałobna przebiega tak, jak życzy sobie tego rodzina. Ostatnie pożegnanie jest pełne szacunku i godności.