Po co kupować samochód z silnikiem wysokoprężnym?

Każdy kto stoi przed wyborem jakie auto kupić zadaje sobie jedno z ważniejszych pytań: jaki typ silnika będzie najlepszy? Szukając odpowiedzi natkniemy się i na zwolenników benzyny i na coraz większe grono doceniające silniki elektryczne. Dużym powodzeniem nadal cieszą się silniki diesel. To właśnie w nich znajdziemy silniki wysokoprężne. Wykorzystują one kombinację wysokociśnieniowej turbosprężarki i niskociśnieniowej chłodnicy powietrza doładowującego w całym systemie operacyjnym silnika, w tym w podwójnej pompie wtryskowej. Ten potężny silnik jest niezwykle wydajny, wytwarzając o 25% więcej mocy niż silnik o podobnej pojemności skokowej przy mniejszym o połowę zużyciu paliwa.

Zalety silników Diesla w porównaniu z silnikami benzynowymi

Silniki Diesla są bardziej wydajne niż silniki benzynowe, ponieważ zużywają mniej paliwa na jednostkę mocy wyjściowej. Oznacza to, że silnik wysokoprężny jest tańszy w eksploatacji i ma dłuższą żywotność, ponieważ jest mniej podatny na awarię. Olej napędowy ceny Warszawa jest czystszy i nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, tak jak benzyna. Silniki benzynowe wytwarzają większy moment obrotowy przy niższych obrotach, ponieważ używają świecy zapłonowej, która zapala mieszankę powietrzno-paliwową w cylindrze, w przeciwieństwie do silnika wysokoprężnego, który wykorzystuje układ zapłonu samoczynnego, który spręża mieszankę powietrzno-paliwową przed zapaleniem za pomocą świecy zapłonowej. Silniki Diesla różnią się od innych paliw i nie wytwarzają takiej samej ilości dwutlenku węgla. Są bardziej niezawodne i wytwarzają mniej hałasu niż samochody benzynowe, a przy tym spalają się czyściej i działają dłużej. Pomimo coraz większych nacisków na ochronę środowiska i rozwiązań takich jak silniki elektryczne czy hybrydowe, diesel dalej posiada wierne grono użytkowników.

Dlaczego oszczędność paliwa ma znaczenie przy zakupie nowego samochodu

W ciągu ostatnich kilku lat oszczędność paliwa była jednym z najważniejszych czynników przy zakupie nowego samochodu. Nie chodzi już tylko o to, ile kilometrów można uzyskać za swoje pieniądze, ale także o to, ile dwutlenku węgla emitujesz i ile to będzie kosztować na dłuższą metę. Producenci samochodów koncentrują się obecnie na poprawie oszczędności paliwa i redukcji emisji poprzez wdrażanie różnych technologii, takich jak silniki hybrydowe i silniki elektryczne. Co jakiś czas wprowadzane są nowe technologie i ulepszenia, a coraz bardziej restrykcyjne wymagania stawiane firmom produkującym samochody wymuszają na producentach unowocześnianie parku maszynowego.