Poznaj kilka najczęstszych błędów w pielęgnacji ciała!

Dbasz o swoje ciało, ale wciąż nie widzisz efektów stosowania kosmetyków? Oto błędy, które są często popełniane, a które mogą sprawiać, że Twoja skóra nie wygląda tak dobrze, jakby mogła! Wiele z nich możesz naprawić w bardzo prosty i szybki sposób, dlatego warto poznać je już teraz.

Nie stosujesz kosmetyków regularnie? To błąd

Kosmetyki działają najlepiej, gdy stosujesz je regularnie. Dlatego też bardzo ważne jest wypracowanie swojej rutyny. Na przykład, jeśli zależy Ci na ujędrnieniu ciała, powinieneś stosować balsam bądź inny kosmetyk po każdej kąpieli. Dzięki temu osiągniesz najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie. Oczywiście są produkty, które należy stosować raz na jakiś czas, np. gdy pojawi się konkretny problem, bądź też takie, których nie należy stosować na co dzień. Jednak podstawowa pielęgnacja powinna być jak najbardziej regularna i systematyczna. Nie liczy się to, ile wydałeś na produkt, a to, czy w ogóle do używasz!

Codziennie wykonywany peeling – tak czy nie?

Jeśli wykonujesz peeling codziennie, Twoja skóra nie ma czasu, aby się zregenerować i odpocząć. Z tego powodu możesz zacząć dostrzegać na niej nieprzyjemne, suche placki oraz uczucie ściągnięcia mimo nałożenia dużej ilości produktów pielęgnacyjnych. Dlatego ogranicz jego użycie do 1-3 razy w tygodniu, zależnie od potrzeb Twojego ciała.

Ponadto postaw na peeling enzymatyczny, a nie taki z drobinami. Dzięki temu nie będziesz niepotrzebnie podrażniał skóry. To szczególnie istotne, jeśli posiadasz zranienia bądź wypryski. Peeling mechaniczny może dodatkowo pogłębić problem, ponieważ używając go, podrażniasz ciało, a na dodatek możesz bardzo skutecznie rozsiewać bakterie. Dotyczy to szczególnie ropnych zmian, które w trakcie mogą zacząć pękać.

Gdy zapominasz o zmianie pogody na zewnątrz

Warto pamiętać też o tym, że zmiana warunków pogodowych ma olbrzymi wpływ na skórę. Oznacza to, że latem i zimą zupełnie inne produkty mogą okazać się skuteczne. Z tego powodu, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, sięgnij po lepiej nawilżający produkt, np. gęstszy balsam. W ten sposób Twoja skóra nie będzie ściągnięta po kąpieli. Z kolei latem możesz wybrać lekkie produkty, które nie obciążą dodatkowo skóry i nie będą pozostawiały uczucia, że kleisz się do swoich własnych ubrań. Ponadto zimą warto zadbać dodatkowo o dłonie i stopy korzystając z odpowiednich masek.

Nie stosujesz filtra na ciało

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne jest stosowanie filtra do twarzy. Jednak Twoje ciało także potrzebuje takiej ochrony! Wychodząc poza dom posmaruj się kremem bądź olejkiem w miejscach, które nie są zakryte za pomocą ubrań. Im poziom ochrony będzie wyższy, tym lepiej i bezpieczniej dla Ciebie. Nie zapominaj też o tym, aby dokładać go co 3-5 godzin. Nawet wychodząc poza dom możesz to bez problemu zrobić w publicznej łazience. Nałożony filtr będzie chronił Twoją skórę i sprawiał, że procesy starzenia będą przebiegały wolniej.

Każdy czasem popełnia błędy. Dlatego nie przejmuj się tym, że do tej pory robiłeś coś źle i po prostu wprowadź do swojego życia dobre nawyki!

Dowiedz się więcej na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_cialo-201.html