Poznaj zalety budownictwa modułowego

Wznoszenie budynków murowanych, czyli przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii od zawsze wiązało się z pewnymi przeciwnościami. Po pierwsze taka inwestycja wiązała się z ogromnym nakładem pracy, nie wspominając już o dość pokaźnych nakładach pieniężnych. Co więcej, czas realizacji takiej inwestycji oscylował w granicy miesiąca, a czasem nawet i więcej. Dodatkowo budynki murowane musiały zawsze zostać wzniesione na odpowiednim terenie, który z kolei musiał zostać również odpowiednio przygotowany. W związku z tym, wielu przedsiębiorców odchodziło od tego rozwiązania i starało się znaleźć nowe metody wznoszenia budynków, które będą nie tylko tańsze, ale również o wiele szybsze w realizacji. Okazuje się, że idealną odpowiedzią na te potrzeby jest nowoczesne budownictwo modułowe. Jakie są jego zalety?

Budownictwo modułowe to przede wszystkim jakość i energooszczędność

Pierwszą i niezwykle istotną zaleta budownictwa modułowego jest fakt, że zapewnia ono doskonałe parametry odnośnie użytkowania budynków wzniesionych właśnie w technologii modułowej. Okazuje się, że w tym przypadku współczynnik izolacji termicznej może być nawet o 40% wyższy, niż w przypadku budynków wzniesionych w tradycyjnej technologii murowanej. Finalnie, pozwala to oczywiście zaoszczędzić na wydatkach związanych z ogrzewaniem. Budynek modułowy w dodatku można ozdobić dowolną elewacją, a także idealnie dostosować go do otoczenia. Nie da się nie wspomnieć o tym, że również wnętrza budynków wzniesionych w technologii modułowej mogą być dowolnie ukształtowane i dowolnie wyposażone. Jeśli chcemy możemy zastosować tam podwieszane sufity, czy nawet gipsowo kartonowe wykończenia. Płytki ceramiczne również nie będą stanowiły większego problemu, podobnie jak uwielbiana przez wielu nowoczesna wentylacja z rekuperacją, czyli odzyskiwaniem ciepła.

Budownictwo modułowe czyli niska cena i szybka realizacja inwestycji

Kolejną ogromną zaletą budownictwa modułowego jest niezwykle krótki czas na realizację inwestycji. Nawet najbardziej wymyślne konstrukcje, mogą zostać wzniesione zaledwie w przeciągu tygodnia, bez względu na ukształtowanie i warunki terenu. Dla porównania budownictwo tradycyjne wydłuża ten czas do co najmniej jednego miesiąca i jest ono zależne całkowicie od danego ukształtowania terenu. Finalnie budownictwo modułowe nie wymaga również tak wielki nakładów finansowych i nakładów pracy w porównaniu do budynków murowanych.

Budownictwo modułowe to również mobilność i skalowalność

Budownictwo modułowe ma jeszcze jedną, istotną zaleta. W razie potrzeby, taki budynek można zdemontować w prosty i szybki sposób, a następnie postawić go na nowo w zupełnie innym miejscu, czego nie da się zrobić z budynkami murowanymi. Dzięki temu na przykład pawilony modułowe możemy wznosić nawet na terenach wynajmowanych, a także można je dowolnie przebudowywać i rozbudowywać w zależności od potrzeb. Ponadto wnętrza takich budynków można dowolnie aranżować i zmieniać, więc nie będzie problemu z przerobieniem pokoju mieszkalnego na prawdziwą i profesjonalną przestrzeń biurową.