Wręczeniem odznaczenia państwowego i nagród m.in. w ramach „Krakowskiego Dukata” – tak Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie obchodziła swoje święto. W uroczystościach uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Dzisiejsze wydarzenie to okazja do spotkania świata przedsiębiorczości, samorządności i administracji rządowej. Na uznanie zasługuje fakt, że Izba od lat tworzy przestrzeń budującą szeroko rozumiane wsparcie dla rozwoju potencjału gospodarczego naszego województwa – mówi wojewoda Łukasz Kmita

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wojewoda przekazał wyróżnienie przyznane prezesowi firmy członkowskiej IPH w Krakowie – SAG Sp. z o.o. Pan Jerzy Gas – w dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju gospodarki narodowej – odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.

Święto Izby było także okazją do przekazania nagród „Krakowskiego Dukata”. Nagroda ta ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu, lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, inwencję, umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność. W tym roku, w kategorii „Samorządowy kreator przedsiębiorczości” wyróżnienie otrzymał starosta krakowski Wojciech Pałka.

Pozostałe kategorie, w których przyznano „Dukaty”, to: „Właściciel firmy” i „Menedżer firmy”. Przekazane zostały także wyróżnienia „Kultura. Media. Biznes”. Sama Izba otrzymała Medal 40-lecia Polskiego Klubu Ekologicznego.

Podczas dzisiejszego wydarzenia nagrody odebrali także uczniowie – laureaci konkursu „Mój Pierwszy Biznes”, który krakowska IPH przygotowała we współpracy z gminą miejską Kraków i Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych. Polegał on na opracowaniu biznesplanu dla przedsięwzięcia gospodarczego.


IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto IPH w Krakowie święto