Wskazówki dotyczące zimowego joggingu

2 min czytania
Wskazówki dotyczące zimowego joggingu

Wszyscy wiemy, że nadchodzi zima. Czas przygotować się na zimną pogodę i zmniejszenie twojej energii! Bieganie na mrozie nie jest dla każdego. Jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, bieganie na mrozie może być trudne, zwłaszcza bez odpowiedniego przygotowania - właściwy ubiór, buty do biegania, kondycja. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować się do zimowych technik biegania, które pomogą utrzymać stopy w cieple i nogi gotowe do wysiłku. Oto kilka wskazówek dotyczących biegania zimą, które pomogą Ci przetrwać ten sezon.

Wskazówki dotyczące biegania w najzimniejszych miesiącach roku

W czasie treningów zimowych ważniejsze niż kiedykolwiek jest utrzymanie motywacji i pomaganie sobie w rozwoju umiejętności sportowych. Zima nie jest łatwą porą roku na uprawianie sportu, jakim jest bieg. Szybko zapadający zmrok, niskie temperatury, często sypiący śnieg oraz zaspy na poboczach sprawiają, że zmotywowanie się do wysiłku nie przychodzi tak łatwo jak w czasie lata. Jeżeli do tego dołożymy wysokie stężenie zanieczyszczenia powietrza, to może się okazać, że nie odczuwamy żadnej przyjemności z treningu.

Są jednak fani biegania w zimne dni i noce. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić po skończeniu rozciągania mięśni, jest szybki bieg, który utrzymujemy do momentu rozgrzania się. Zimą najlepiej biegać na długich dystansach, gdyż ciało potrzebuje więcej wysiłku do rozgrzania się i prawidłowego działania w czasie treningu. Dodatkowo czas zimowy, to czas na budowanie wytrzymałości organizmu. Bieg powinien być wolny, swobodny i taki, po którym nie dostaniemy zadyszki. Taki rodzaj treningu pozwoli też skupić się na drodze, która często jest oblodzona lub zaśnieżona.

Jak biegać zimą bez martwienia się o zimne dłonie lub stopy porady od biegacza!

Trening w chłodne dni może być wyzwaniem dla sportowców. Połączenie warunków i wydłużonego czasu wymaganego do trenowania może spowodować spadek wydajności. Podczas treningu na świeżym powietrzu ważne jest, aby podjąć środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko choroby, kontuzji i odwodnienia. Małe zmiany, które możesz wprowadzić, mogą mieć duży wpływ na przebieg zimowych biegów. Rozciągnij mięśnie przed i po każdym biegu. Zapobiega skurczom i bólom mięśni. Upewnij się, że odpowiednio się rozgrzewasz i schładzasz. - Zabranie ze sobą kieszonkowego termosu z gorącą wodą to łatwy sposób na nawodnienie i ciepło w te bardzo zimne dni! Kluczem do dobrego biegania jest nie bać się zimna. Nie należy pozwalać, aby ręce, stopy lub stopy były zimne po bieganiu, nawet jeśli jest się chronionym przed warunkami atmosferycznymi.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktykrakowa_kf