Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Rozwój rolnictwa składa się na rozwój gospodarczy kraju. Za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych 78 pracowników Inspekcji Weterynaryjnej województwa małopolskiego i lekarzy weterynarii wolnej praktyki zostało dzisiaj wyróżnionych Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi „Medalami za Długoletnią Służbę” i odznakami honorowymi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

55 medali przyznanych postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i 23 nadanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczyli dzisiaj główny lekarz weterynarii dr Mirosław Welz, II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz oraz małopolski wojewódzki lekarz weterynarii Agnieszka Szewczyk-Kuta.

– Dziękuję Państwu za działania na rzecz rozwoju wsi oraz za dotychczasową współpracę. Państwa intensywne działania, szczególnie w kontekście ryzyka rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń w naszym województwie, zapewniają nam bezpieczeństwo i minimalizują straty. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i życzę dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

W ramach uroczystości, która odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, omówiono specyfikę działalności Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie, Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krakowie oraz Powiatowych Inspektoratów Weterynarii województwa małopolskiego.

– Obszary wiejskie to nasza duma. Rząd Prawa i Sprawiedliwości widzi ogromny potencjał w polskiej wsi i w ramach Polskiego Ładu planuje wprowadzenie dużych udogodnień dla rolników. To siedem kluczowych zmian, które będą ogromnym wsparciem dla właścicieli gospodarstw w różnych obszarach – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Więcej o Polskim Ładzie dla polskiej wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/polski-lad-dla-polskiej-wsi


20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze20211027 Bukowina Tatrzańska Weterynarze