Hurtownia BHP - buty ze specjalnymi wzmocnieniami

Bardzo ważnym elementem odzieży ochronnej są buty robocze posiadające specjalne stalowe noski. One rzecz jasna chronią palce stopy przed koszmarnie wyglądającymi urazami i właśnie dlatego w czasach obecnych używa się ich powszechnie na budowach. Obuwie tego rodzaju zazwyczaj jest wykonane ze skóry i w czasach obecnych może mieć nawet kilka wzmocnień wykonanych ze stali. Mowa tu dokładnie o tym, że takie obuwie nie może się zużyć już po pierwszym sezonie prac i na dokładkę musi też wyglądać na opcję trwałą. Wiele znaczy też i to, że ten konkretny typ obuwia występuje w opcji na sezon zimowy i na sezon letni i co równie istotne nie są to tanie buty, bo ta trwała skóra to nie materiał, który można dostać za niewielkie pieniądze i to ma wpływ na koszty produkcji.

Badania jakościowe

Istotny element odzieży ochronnej, taki jak buty skórzane ze stalowymi noskami musi też przechodzić serię badań. Mowa tu dokładnie o tym, że ten nosek wykonany ze stalowej blachy musi wytrzymać uderzenie o pewnej sile i na dokładkę się nie odkształcić. Uderzenie to wykonuje specjalny młot opadowy, który sprawdza buty z danej partii towaru. Jeśli wytrzymają one uderzenie lub jeśli ugną się do akceptowalnego poziomu, to otrzymują odpowiedni atest. Ten atest w przypadku markowych butów ochronnych nieco podbija cenę, ale istnieją też buty robocze, które mogą mieć jakieś atesty i na dokładkę nie spełniać norm jakościowych. Buty te są tanie i często kupuje się je na jakichś tam bazarach za niewielkie pieniądze. Podrobione buty tego rodzaju to nic dziwnego i co najważniejsza z podróbkami męczy się nie tylko ta konkretna marka. Kluczowe znaczenie może też mieć podejście ludzi, czyli jakieś tam podrobione i słabe buty robocze to ryzyko utraty palców. Dla pewnej części z nas ryzyko to jest realnym i co równie ważne uczynimy wiele, po to by jego uniknąć. Uniknięcie oznacza zakupienie tych markowych butów roboczych, które uchronią stopy przed urazami i często przed interwencją lekarza specjalisty.

Buty ze wzmocnieniami oraz inne rodzaje odzieży roboczej znajdziesz na stronie www.bhpnawigator.com.pl - sprawdź więcej.

Inne wzmianki o butach roboczych

W przypadku butów roboczych bardzo wiele znaczy też i to, że sięgają one ponad kostki, czyli usztywniają one nogi powyżej tego konkretnego poziomu. Ten atut w połączeniu z noskiem danego buta to sprawa bardzo ważna. Mowa tu o tym, że usztywnienie nogi do poziomu powyżej kostki to sprawa bardzo ważna, bo do złamania może dojść tuż przy kościach stopy. Wiele znaczy też i samo chronienie kości stopy, które można łatwo uszkodzić. Wystarczy, że na daną stopę upadnie cegła lub kawałek belki konstrukcyjnej. W zwyczajnym bucie oznacza to konkretny uraz stopy, ale w markowym obuwiu roboczym kości zapewne się nie uszkodzą i co równie istotne skończy się zapewne tylko na tych dość drobnych uszkodzeniach skóry na stopach. Na tym właśnie polega kluczowa zaleta obuwia ochronnego, które w przypadku opcji na zimę chroni też stopę przed tym negatywnym wpływem stalowego noska. Ten nosek może wywoływać odmrożenia, jeśli dany pracownik musi przez dłuższy czas popracować na tym intensywnym mrozie, przed którym trzeba chronić i stopy i dłonie.