Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Firma z 1000 letnim doświadczeniem? Takie istnieją naprawdę!

Wiedząc, że większość form upada w ciągu 2. lat działalności świadomość, że istnieją firmy o 100 letnim doświadczeniem, robi wrażenie na większości osób i potencjalnych klientów. Nic więc dziwnego, że firmy, które działają od lat chętnie się tym chwalą. Tymczasem na świecie są firmy, które istnieją od ponad 1000 lat! Poznaj ciekawostki biznesowe na ten temat!

Nisiyama Onsen Keiunkan to hotel położony w Japonii, który od 52. pokoleń prowadzony jest przez tą samą rodzinę. Hotel powstał w 705 roku i działa już 1316 lat, co zostało potwierdzone odpowiednimi dokumentami.

St. Peter Stiftskeller to najstarsza restauracja w Europie, która zlokalizowana jest w Austrii i działa od 803 roku, a więc już 1218 lat. Specjalnością tej restauracji są tradycyjne strudle i sznycle.

Athlone pub to irlandzki bar o długoletniej tradycji, który wciąż oferuje piwo i muzykę na żywo, będąc najstarszym pubem w Europie i na świecie. Działa co najmniej od 900 roku, co potwierdziły znalezione podczas prac remontowych w jego wnętrzach monety i materiały budowlane używane właśnie w tym okresie. Bar działa już 1121 lat i nie zanosi się na jego zamknięcie.

Najdłużej na świecie działającą firmą, która niestety już nie istnieje, jest Kongō Gumi – japońska, rodzinna firma, która oferowała usługi budowlane. Działała przez 1428 lat, a jej początki datowane są 578 rok. W 2006 roku firma została przejęta ze względu na ogromne długi.