MUW Kraków: Szkoła Podstawowa w Grodkowicach będzie miała nową salę gimnastyczną
Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego gmina Kłaj otrzymała ponad 1,5 mln złotych z ogólnej rezerwy budżetowej na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Grodkowicach.
Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył wójtowi gminy Kłaj Zbigniewowi Strączkowi promesę potwierdzającą przyznanie środków na ten cel. W wydarzeniu uczestniczyła również poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, która przekazała symboliczny czek.
_ Dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy ze środków budżetu państwa to dowód na owocną współpracę władz samorządowych z rządem. Dzięki temu możliwa jest realizacja inwestycji, które są szczególnie ważne dla społeczności lokalnej. Przykładem jest chociażby budowa sali gimnastycznej przy szkole w Grodkowicach. Gratuluję Panu Wójtowi i dziękuję wszystkim zaangażowanym w pozyskanie dofinansowania_ mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
_ Przekazana dziś promesa ze środkami z ogólnej rezerwy budżetowej przyczyni się poprawienia bazy sportowej i szkolnej w gminie Kłaj. Z tych obiektów będzie mogła korzystać młodzież i cała lokalna społeczność. Trzeba podkreślić, że tego rodzaju inwestycje są w tym trudnym czasie bardzo ważne_ mówiła poseł Urszula Rusecka.
_ Przyznana nam dotacja na budowę sali gimnastycznej jest dla nas bardzo ważna, ponieważ jest to szkoła integracyjna. Dzięki temu dzieci nie będą musiały dojeżdżać oddaloną o 5 km halę sportową. Tym samym ziści się marzenie nie tylko uczniów tej szkoły i ich rodziców, ale również mieszkańców Grodkowic i całej gminy_ mówił wójt gminy Kłaj Zbigniew Strączek.
Ostatnie Artykuły

Kraków tańczy całą noc. Program łączy sceny i potańcówki
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Cracovia – Korona Kielce 1:1 w Krakowie po błyskawicznych golach](/images/mecz/thumbnails/cracovia-korona-kielce-23052026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Cracovia – Korona Kielce 1:1 w Krakowie po błyskawicznych golach
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV): Cracovia II – KSZO Ostrowiec 1:2](/images/mecz/thumbnails/cracovia-ii-kszo-ostrowiec-23052026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV): Cracovia II – KSZO Ostrowiec 1:2
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków II – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/wisla-krakow-ii-pogon-sokol-lubaczow-23052026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków II – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)

Swoszowicki bieg zatrzyma część autobusów. Zmiany obejmą kilka linii

Nowa droga w Czernichowie gotowa. Dąbrowa Szlachecka i Wołowice zyskały bezpieczniejszy odcinek

Zakrzówek z nowym zabezpieczeniem. Koła ratunkowe będą dostępne całą dobę

Krakowskie kaloryfery przechodzą w letni tryb. MPEC wyznaczył termin końca sezonu

Dodatkowa linia na Bagry. W Krakowie ruszy 497 na Piknik Chorwacki

Koszykarze zagrają w TAURON Arenie. Stawką będzie awans do mundialu

Na Rajskiej dzieci ruszą tropem bohaterów i ptaków z folkloru

Krakowscy policjanci na gravelu wywalczyli medal i wysoką lokatę

Pierwszy żłobek z Aktywnego Malucha jest gotowy i czeka na wyposażenie

Tramwaj na Azory bliżej budowy. Miasto dostało zielone światło
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie - kontakt, delegatury, pozwolenia konserwatorskie
- Muzeum KL Plaszow w Krakowie - godziny, bilety, dojazd i zwiedzanie
- II Komisariat Policji w Krakowie - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Krakowie - kontakt, oferta, zapisy
- II Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Teatr Ludowy w Krakowie - bilety, godziny kas, sceny i kontakt
