Jak odpowiednio zaaranżować niewielki salon?

Dużo osób musi się liczyć z tym, że kupując mieszkanie zwykle otrzymuje niewielkich rozmiarów salon. Dużą przestrzeń rezerwuje się na sypialnię, kuchnię i inne pokoje, a w ostateczności okazuje się, że z małego przedpokoju chciałoby się urządzić stylowy salon lub na ten cel rezerwuje się osobny pokój, który miał w zamyśle inny cel. Jak sprawić, aby takie małe miejsce było przyjazne i komfortowe oraz co najważniejsze – stworzyć iluzję i wrażenie większego niż jest w rzeczywistości?

Odpowiednie meble

Bez wątpienia do małego salonu potrzeba odpowiednio zaprojektowanych mebli. W Krakowie działa wiele firm ale tylko nieliczne mają w swojej ofercie takie, które będą pasować zarówno do dużych przestrzeni, jak i małych pokoi. Przy ich doborze lepiej jest zwrócić się do profesjonalnej firmy, która z łatwością podoła tego typu wyzwaniom. Firma Meble Prato z Krakowa od wielu lat świadczy usługi związane z projektowaniem, wykańczaniem wnętrz oraz ich właściwą aranżacją. Jeśli więc nie chcesz daleko szukać i zależy Ci na tym, aby Twój salon wyglądał w zgodzie z Twoimi własnymi wyobrażeniami to najlepiej zdać się na wizję profesjonalistów, którzy zaproponują odpowiednie meble pod konkretne wnętrze.

Użyj lustra

Najczęstszym przypadkiem jest sytuacja, gdy kuchnia jest bezpośrednio połączona z salonem. Zwykle więc taki salon wykorzystuje się jako miejsce do skonsumowania posiłku, ale również do wypoczynku. W takim miejscu warto pomyśleć o tym, aby zastosować odpowiednich rozmiarów lustro lub lustra. Nie dość, że powierzchnia lustra będzie w stanie zasłonić pewne elementy innego pomieszczenia to dodatkowo sprawi, że poczujemy, że znajdujemy się w większym pomieszczeniu. Odbicie w lustrze optycznie powiększy pomieszczenie. Dla wielu osób jedyne sensowne miejsce na umieszczenie lustra to łazienka lub przedpokój, ale warto złamać ten stereotyp, aby przekonać się, że jest to świetne rozwiązanie. Należy jednak uważać, aby nie umieszczać lustra bezpośrednio miejsca wypoczynku, a tym bardziej unikać umieszczania go na wysokości naszych oczu, ponieważ będzie działać to rozpraszająco.

Odpowiednie kolory

Od dawna wiadomo, że zastosowanie ciepłych, żółtych kolorów sprawia, że wnętrze staje się mniejsze i przytulniejsze. Jeśli chcemy urządzić mały pokój i sprawić, aby stał się optycznie większy to należy zastosować zimne barwy: błękit lub biel, ewentualnie jakiś kolor ze skali szarości. Warto jeszcze dodać, że również rodzaj oświetlenia wpływa na to jak będzie postrzegany dany obszar. Zastosowanie białego światła w małym salonie, który chcemy powiększyć jest więc idealnym rozwiązaniem.