UM Kraków: Rusza przetarg na ulicę Burzową
Jednostka miejska Klimat-Energia-Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na przebudowę rowu melioracyjnego wzdłuż ul. Burzowej oraz budowę nowego zbiornika retencyjnego przy pobliskiej ul. Łazowej.
Właśnie do tego sztucznego rezerwuaru spływałaby woda z ul. Burzowej z odcinka od sięgacza, aż do końca ulicy. Początkowy fragment ma wydolną i dobrze działającą infrastrukturę, m.in. dzięki pracom realizowanym obecnie przez ZDMK. W ramach prac, w newralgicznym miejscu, tuż przy skrzyżowaniu ul. Burzowej z Lubocką, przepust pod jezdnią został poszerzony dwukrotni.
Problem pojawia się na dalszym odcinku, gdzie na zurbanizowanych terenach Luboczy w okresach nawalnych deszczów, zabudowa mieszkalna i infrastruktura techniczna są zalewane wodami opadowymi. Ten teren wymaga natychmiastowego odwodnienia.
Dzięki zrealizowanej drogą przetargu inwestycji, z dala od zabudowań i na gminnej działce mógłby gromadzić się nadmiar spływającej z pobliskich działek wody. Oferty projektowe można składać do 20 marca br.
Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.kegw.krakow.pl.
Autor: krystian