MUW Kraków: Wojewoda Piotr Ćwik w lokalnych mediach o koronawirusie
O procedurach, które zadziałały w związku z pojawieniem się w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa, mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik w lokalnych mediach. W środę wieczorem wraz z małopolskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym Jarosławem Foremnym wziął udział w programie Tematy dnia” w TVP3 Kraków, a w czwartek był gościem audycji Gość poranka” w Radiu Kraków.
_ Procedury działają. One się sprawdziły w województwie lubuskim. (…) Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi, którzy mogą mieć udział w tych działaniach. To dyrektorzy szpitali, szpitale zakaźne, służby mundurowe i tak dalej. Te podmioty i grupy będą zaangażowane w przypadku konieczności podjęcia działań _ mówił w Radiu Kraków wojewoda.
Rozmowy w lokalnych mediach dotyczyły również ćwiczeń, które odbyły się w środę na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i szpitala w Myślenicach.
_ Dysponujemy całą siecią szpitali. Mamy szpitale z oddziałami zakaźnymi. Mamy takich 10 w Małopolsce. Mamy odwody, które są w dyspozycji służb mundurowych. To mobilne izby przyjęć. To wczoraj ćwiczyliśmy w dwóch miejscach w Krakowie i Myślenicach. (…) Mamy w odwodzie też szpital polowy, który był wykorzystywany na ŚDM. Jest on w dyspozycji Straży Pożarnej w Krakowie _ dodał Piotr Ćwik.
Wojewoda przypomniał również, że został uruchomiony specjalny numer infolinii NFZ: 800 190 590.
_ Każdy może zadzwonić i zapytać. Jeśli ktoś był w regionach z ogniskami koronawirusa, potencjalnie może być nosicielem, powinien się skontaktować z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. Ona poinstruuje co dalej robić. Jak był tam i nie ma objawów, nie kontaktuje się. Jak temperatura jest podwyższona, trzeba dzwonić _ powiedział w Radiu Kraków.
Szef małopolskiego Sanepidu mówił z kolei o objawach zarażenia koronawirusem.
_ Objawy mają charakter ogólny. Rzeczywiście mogą przypominać szereg innych schorzeń podobnych do grypy _ mówił Jarosław Foremny, podkreślając jak ważna jest podstawowa profilaktyka, w tym higiena rąk polegająca na ich skutecznym myciu.
Ostatnie Artykuły

Świadectwo energetyczne pod program Moje Ciepło – co musi zawierać i ile kosztuje?

Farba na Sukiennicach - 50-latek zatrzymany chwilę po zgłoszeniu

Pogoń Kraków dostaje nowe boisko. Rusza przebudowa przy Baczyńskiego 13

Nowy sprzęt dla dzieci w Żeromskim. Transport i monitoring zyskały wsparcie

Piknik geograficzny w Krakowie - ogród Biblioteki Głównej rusza w podróż

Jak zaplanować i postawić solidne garaże blaszane w Krakowie bez stresu i ukrytych kosztów

Wyspiański i Mehoffer - krakowski modernizm w duecie przyjaźni i rywalizacji

Kraków otwiera Szkołę Edukatorek i Edukatorów Kulturowych MIK

Groźby przy centrum handlowym w Krakowie. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Dolny Bulwar Inflancki znów będzie przejezdny. Pod kładką montują tunel ochronny

Letnie kąpieliska w Krakowie startują. Każde ma własne zasady

Rajska w Krakowie zamieni się w wakacyjną mapę przygód dla rodzin

Fest Forum wychodzi poza spotkania. Powstaje stała sieć dla branży festiwalowej

W Krakowie upał może zamienić samochód w pułapkę w kilka minut
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kultury Podgórza - adresy, telefony i filie w Krakowie
- Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie - kontakt, lokalizacje i usługi
- Małopolska Rejonowa Komisja Lekarska w Krakowie - adres, kontakt i zakres działania
- Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie - kontakt, sprawy cudzoziemców i godziny przyjęć
- Bursa Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1 w Krakowie - kontakt, rekrutacja, opłaty i warunki pobytu
