Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to fantastyczna destynacja dla każdego. To niesamowite, dostojne, przepełnione historycznymi miejscami miasto, które jednocześnie tętni życiem. W Krakowie na każdym kroku historia przeplata się z teraźniejszością i nowoczesnością - warto odwiedzić to miejsce choć na kilka dni, aby móc poczuć jego niesamowity klimat i atmosferę.

Zwiedzanie Krakowa - od czego zacząć?

Zwiedzanie warto zacząć od tzw. Trasy Królewskiej. Rozpoczyna się ona przy Kościele Św. Floriana przy Placu Matejki, a następnie wiedzie wzdłuż Barbakanu oraz resztek dawnych fortyfikacji. Następnie przez Bramę Floriańską wchodzimy w obręb Starego Miasta. Z każdej strony można tutaj podziwiać fantastycznie zachowane stare budowle i kamienice, które nadają temu miejscu niesamowity charakter. Nie można również ominąć Starego Rynku i wielu monumentalnych budowli, jakie się na nim znajdują. Mam tutaj na myśli przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju Sukiennice, kościółek Św. Wojciecha oraz wspaniały Kościół Mariacki, który stanowi pewnego rodzaju symbol miasta. Wewnątrz bazyliki można podziwiać fantastyczne dzieła Wita Stwosza oraz zatrzymać się na chwilę, by posłuchać granego z wieży hejnału. Koniecznie trzeba obejść cały rynek, pospacerować wąskimi uliczkami odchodzącymi od placu i podziwiać wzniosłe budowle klasztorów Dominikanów i Franciszkanów. Nie można również zapomnieć o strzelistym Wawelu i dzwonie Zygmunta, aby na końcu zawitać w odwiedziny do smoka wawelskiego.

Karków Kazimierz

Obecnie dzielnica Kazimierz niegdyś stanowiła odrębne miasto. To miejsce, gdzie mieszają się ze sobą dwie kultury: chrześcijańska i żydowska. Po II wojnie światowej Kazimierz opustoszał i coraz bardziej popadał w ruinę, jednak w dzisiejszych czasach to dzielnica, która rozwija się w Krakowie najprężniej. Turyści zaglądają tu bardzo chętnie z uwagi na niezwykły charakter tego miejsca, gdzie ciągle żywa historia miesza się z nowoczesnym stylem. Można tutaj zobaczyć wiele wspaniale zachowanych synagog, historyczny kirkut czy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. 

A może skorzystać z wycieczki z przewodnikiem?

Miejsc z historią do zobaczenia w Krakowie jest naprawdę bardzo wiele. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji zawitać do Krakowa, a chciałyby spokojnie odwiedzić wszystkie jego najciekawsze zakątki powinny zdecydować się na skorzystanie z usług przewodnika, który nie tylko zadba o komfort swoich podopiecznych podczas zwiedzania tego urokliwego miasta, ale również opowie historię miasta i przedstawi wiele ciekawostek, o których mało kto słyzał. Przewodnik może dla podróżnych zorganizować nocleg w Krakowie, zabrać do fantastycznej restauracji, doradzić gdzie się udać na romantyczną kolację. Dobry przewodnik po Krakowie może zorganizować wiele rzeczy dla swoich podopiecznych tak, aby Ci przyjeżdżając do miasta nie musieli się o nic martwić skupiając się tylko na "chłonięciu" historii tego niesamowitego miejsca. Wycieczki z Your City Guides po Krakowie to doskonały pomysł dla każdego.