Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Termoizolacja budynku to bardzo ważny element dla każdego z nas. Wraz z postępem technologicznym możemy korzystać z rozwiązań, które znacznie podnoszą funkcjonalność budynku. Taką opcją jest chociażby docieplanie stropodachu. Na czym to właściwie polega?

Gdzie stosujemy docieplanie stropodachu?

Rozwiązanie to jest tak naprawdę ostatnią kondygnacją budynku i pełni jednocześnie rolę dachu płaskiego. Docieplanie stropodachu wykonuje się zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkalnym. W tym pierwszym rozwiązaniu stropodach składa się z czterech warstw. Jest to warstwa konstrukcyjna, paroizolacji, termoizolacji, oraz pokrycia dachowego. W budownictwie mieszkalnym natomiast docieplanie stropodachu wykonuje się z sześciu warstw. Istotną role pełni tutaj przestrzeń powietrzna wentylowana lub odpowietrzana. Znajduje się ona najczęściej pomiędzy warstwą termoizolacji a paroizolacji. Stropodachy wykonuje się zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych, jak i w kamienicach.

Docieplanie stropodachu – na czym polega?

Po rozwiązanie to sięga coraz więcej Polaków. Jest bowiem idealne w czasach, gdy oszczędności i praktyczność jest bardzo pożądana. Docieplanie stropodachu odbywa się w trakcie jednej operacji technologicznej. W ten sposób nie musimy martwić się o powstawanie mostków termicznych. Najważniejszym elementem stropodachu jest termoizolacja. Wykonuje się ją z wełny mineralnej lub celulozy. To materiały nie tylko o wysokiej izolacyjności, ale i w pełni bezpieczne dla całego budynku. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://stropodachy.com.pl/o-firmie/. Wełna i celuloza są bowiem odporne na ogień i wilgoć. Poza tym, są także doskonałym izolatorem akustycznym. Dzięki temu izolacja wypełnia puste przestrzenie w ścianach, podłogach i stropie, co wpływa na ograniczenie występowania zjawiska rezonansu. Dzięki termoizolacji możemy efektywniej zarządzać ogrzewaniem. Zimą bowiem zniwelujemy utraty ciepła, a latem w budynku będzie przyjemniej niż na zewnątrz. Docieplanie stropodachu zapobiega bowiem nadmiernemu nagrzewaniu się dachu. To ogromne korzyści, które pozwolą nam zaoszczędzić fundusze przeznaczone chociażby na rachunki za ogrzewanie.

Czy docieplanie stropodachu to dobra inwestycja?