Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Przyszłość Bitcoin

Bitcoin zawojował rynek w 2017 roku, ale już rok później pojawiły się duże problemy, które doprowadziły do znacznego spadku wartości. Jak wygląda przyszłość tej wirtualnej waluty?

Dużo osób sądzi, że powrót świetności Bitcoin jest całkiem realny. Ludzie chcą waluty, która nie jest kontrolowana przez rząd i powoli odchodzą od analogowych metod płatności, na korzyść płatności cyfrowych. Wiadomości Bitcoin potwierdzają kurs Bitcoin – jest on stabilny i po znacznym spadku wartości w 2018 roku perspektywa wzrostu wartości tej kryptowaluty jest całkiem realna.

Bitcoin jako sposób na uniknięcie efektów inflacji

Anthony Pompliano – właściciel firmy zajmującej się inwestycjami w obrębie kryptowalut – na twitterze w sierpniu tego roku stwierdził, że to właśnie Bitcoin może być szansą na uniknięcie negatywnych skutków inflacji. Wiele osobistości w dziedzinie kryptowalut twierdzi, że wartość tego wirtualnego pieniądza poszybuje znacznie w górę. Nie odstrasza ich fakt, że doszło do kolejnego zachwiania wartości Bitcoin, wciąż wierzą, że wartość wirtualnej waluty do końca roku 2020 będzie znacznie przewyższać obecną wartość. Tak twierdzi John McAfee, amerykański programista i przedsiębiorca.

Warto też wspomnieć o tym, że pewne uwarunkowania polityczne mogą zwiększyć zainteresowanie kryptowalutami. Szczególnie niepewność polityczna w Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach rozwijających się zwiększa zainteresowanie alternatywnymi rodzajami pieniądza. Dość często można dostrzec na rynku inwestycje nie tylko w akcje giełdowe, ale również w kurs kryptowalut. Siłą napędową zainteresowania jest też to, że coraz więcej osób rezygnuje całkowicie z pieniądza papierowego i monet, zastępując je elektronicznymi transakcjami. Tak samo posiadanie karty kredytowej, jak i telefonu komórkowego, czyli smartfona pozwoli szybko sięgnąć po wirtualną gotówkę w formie zaszyfrowanego portfela z kryptowalutą w telefonie.

Utrata zaufania w Bitcoin

Pomijając kwestię związaną z załamaniem się wartości Bitcoin w roku 2018, należy jeszcze zwrócić uwagę na to jak podczas wojny handlowej USA i Chin wzrastała wartość aktywów typu złoto czy frank szwajcarski, natomiast wartość Bitcoin spadała. Ludzie niechętnie inwestowali w kryptowaluty i częściej w złoto, być może mogło to być związane z brakiem pewności w tym względzie. Z tego powodu można uznać, że stabilność Bitcoin stoi pod znakiem zapytania, ale jak będzie, to się dopiero okaże. Duże znaczenie ma kwestia tego czy państwa uznają wirtualną walutę jako akceptowalny środek płatniczy.