Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Na os. Wandy działa klub dla rodziców z dziećmi do lat trzech ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi. Klub Rodzica Hula Hop to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, w którym można wziąć udział w profesjonalnych zajęciach i warsztatach. W najbliższą środę, 18 września, o godz. 16.00, klub odwiedzi prezydent miasta Jacek Majchrowski.

Klub dla rodziców i dzieci ze specjalnymi potrzebami
Fot. materiały prasowe

Klub, prowadzony na os. Wandy 23  przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa TĘCZA, powstał z inicjatywy organizacji pozarządowych, działających na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Program zajęć  jest odpowiedzią na potrzeby dzieci do lat trzech z niepełnosprawnościami – ich rodziców oraz osób oczekujących na potomstwo. W ofercie znajdują się zajęcia muzyczne, ruchowe z elementami ruchu rozwijającego, rękodzielnicze z elementami sensoplastyki, zajęcia prowadzone metodą Montessori oraz masaże i zajęcia ogólnorozwojowe. Działania specjalistów i osób prowadzących warsztaty skupiają się na aspektach związanych z rozwojem dzieci, dodatkowo prowadzone są konsultacje indywidualne z psychologiem, pedagogiem specjalnym, logopedą.

Klub Hula Hop to także miejsce, które ułatwia podnoszenie kompetencji rodzicielskich, w tym opiekuńczo-wychowawczych oraz tworzenie nieformalnych grup wsparcia. Klub jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków. Adresatami zadania publicznego są zamieszkali na terenie Krakowa rodzice (poprzez których rozumie się także opiekunów prawnych lub faktycznych) i ich dzieci do lat trzech ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, a także osoby oczekujące na potomstwo, kwalifikujące się do objęcia programem „Za życiem”.

Zapisy na zajęcia prowadzone są drogą tel. 503 131 288 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez formularz kontaktowy na Facebooku.

Harmonogram zajęć na wrzesień 2019 r.