Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Za dobre biuro albo inny lokal użytkowy w Krakowie wcale nie trzeba płacić fortuny. Na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu najlepszych ofert?

Większość przedsiębiorców wybiera lokale użytkowe i biurowe na wynajem. To korzystna decyzja zarówno pod względem kosztów, jak również dająca szerokie możliwości w przyszłości – lokale użytkowe na wynajem nie przywiązują przedsiębiorstwa do jednego miejsca tak, jak w przypadku zakupu nieruchomości.

W największych miastach w Polsce, w tym także w mieście Kraków, do dyspozycji przedsiębiorców jest szeroka gama interesujących ofert wynajmu lokali. Dobór odpowiedniej oferty może jednak nastręczać sporo trudności, biorąc pod uwagę wymagania firmy oraz jej możliwości finansowe.

Najczęściej przedsiębiorcy wyszukują tanie lokale użytkowe i biurowe, aby nie płacić zbyt dużo. Kraków sam w sobie jest dość drogi, ale warto jednocześnie zaznaczyć, że do dyspozycji mamy wiele ofert w przystępnych cenach. Jak je znaleźć? Sprawdź teraz!

 

Ile kosztują lokale użytkowe i biurowe na wynajem w Krakowie?

Ceny związane z wynajmem lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej są zależne od szeregu różnych czynników, w tym między innymi od jego lokalizacji, metrażu czy aranżacji.

W samym Krakowie do dyspozycji przedsiębiorców na portalach ogłoszeniowych jest ponad 1,5 tysiąca ofert lokali na wynajem. Ze względu na duże zróżnicowane rynku ich ceny także plasują się na różnych poziomach.

Kraków jest miastem dość drogim, gdy chodzi zarówno o nowe inwestycje budowlane realizowane przez deweloperów, jak również oferty z drugiej ręki, czyli na rynku wtórnym. Przedsiębiorcy nie powinni mieć jednak trudności ze znalezieniem lokali użytkowych i biurowych w cenach nawet od około 25-30 złotych netto za metr kwadratowy na miesiąc.

Średnio za jeden metr kwadratowy lokalu użytkowego albo biurowego w Krakowie należy zapłacić około 40-60 złotych netto za metr kwadratowy, ale, oczywiście, znajdziemy także znacznie droższe oferty, na przykład zlokalizowane w historycznym Starym Mieście.

Do wydatków związanych z czynszem przedsiębiorca doliczyć musi także inne koszty, w tym opłaty eksploatacyjne, opłaty za liczniki, kaucję wpłacaną przy podpisywaniu umowy, a także inne wydatki, na przykład na wynajem miejsc parkingowych.

Czym zatem warto kierować się wtedy, gdy chcemy wynająć biuro lub lokal użytkowy w Krakowie bez przepłacania?

 

Jak wybrać tanie lokale użytkowe w Krakowie?

Jeśli przedsiębiorca nie chce przepłacać za lokale użytkowe i biurowe na wynajem, w takim przypadku może on zmniejszyć koszty na kilka sposobów.

Głównym czynnikiem decydującym o cenie lokali w Krakowie, a także w innych miastach jest lokalizacja. Wobec tego najprostszym sposobem, aby obniżyć cenę za lokale biurowe oraz lokale użytkowe na wynajem, jest wybranie tych, które położone są poza ścisłym centrum miasta czy też w innych prestiżowych dzielnicach. Warto przy tym wskazać, że wcale nie musi to przekładać się na gorsze dojazdy czy mniejszy prestiż lokalu.

Koszty mogą być także obniżone przez wybór mniejszego metrażu oraz przestrzeni typu open space, co w przypadku biur pozwala na wydzielenie odpowiednich boksów dla pracowników we wspólnych pomieszczeniach zamiast oddzielnych pokojów.

 

Poznaj lokale na wynajem w nowym biurowcu CHB 14 w Krakowie!

Chcesz wybrać nowe, prestiżowe i świetnie położone lokale użytkowe na wynajem w mieście Kraków? Wybierz inwestycję CHB 14, która znajduje się przy ulicy Christo Botewa 14!

Inwestycja CHB 14 to nowoczesne biura i lokale użytkowe na wynajem, które cechują się przede wszystkim dogodną lokalizacją i szybką komunikacją z centrum miasta, prestiżowymi wnętrzami oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi dla wynajmujących. Dla wynajmujących przyszykowano tu przeszło 4,5 tysiąca metrów kwadratowych do dyspozycji – warto się spieszyć, ponieważ pierwsze lokale użytkowe i biurowe zostały już zarezerwowane!