Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

Podczas wizyty w Nowym Sączu premier Beata Szydło gościła między innymi w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wiceprezes Rady Ministrów towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas briefingu prasowego premier B. Szydło odniosła się przede wszystkim do sytuacji dotyczącej egzaminów gimnazjalnych wobec trwającego strajku nauczycieli, dziękując tym, dzięki którym egzaminy te zostały przeprowadzone bez zakłóceń. Beata Szydło zaapelowała także do zawodowych związków oświatowych ZNP i FZZ o podpisanie porozumienia i przystąpienie do rozmów. 

- Zapraszamy do podpisania porozumienia i zapraszamy również do tej drugiej części porozumienia, czyli rozmowy przy okrągłym stole o tym, w jaki sposób można zbudować nowy kontrakt społeczny dla nauczycieli tak, aby zagwarantować podwyżki – podkreśliła premier. 


konferencja_Nowy_Sącz1

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.