Centrum Kultury Podgórza dołączyło do grona 35-latków. Z tej okazji instytucja przygotowała wiele ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych, które będą organizowane w siedzibie głównej, filiach oraz plenerze.

35 lat Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe

Jubileusz zainaugurował koncert noworoczny w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, a program obchodów obejmuje łącznie blisko 50 większych i kameralnych wydarzeń kulturalnych. Przed nami m.in. koncerty, spektakle teatralne dla dorosłych i dzieci, wystawy, konkursy, pikniki, gry terenowe, spotkania i wieczory poetyckie.

Swoje wyjątkowe, jubileuszowe edycje będą też miały duże cykliczne imprezy organizowane przez CKP, takie jak: Historyczne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa (kwiecień), Podgórskie Letnie Koncerty (lipiec-sierpień), Tynieckie Recitale Organowe (lipiec-sierpień) czy Podgórska Jesień Kulturalna (wrzesień).

Wielkie świętowanie zakończy happening „Powrót (do) starej szkoły”. Będzie to podróż w czasie do lat 50., 60. i 70., gdy w budynku przy ul. Sokolskiej 13 mieściła się szkoła podstawowa. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji historii, lekcji ZPT oraz lekcji matematyki, której tematem będzie „arytmetyka denominacyjna”. Nie obędzie się również bez obowiązkowej wizyty u higienistki czy stania w kolejce po ocet. Uczestnicy eventu wezmą też udział w próbie chóru szkolnego, a na obiad skosztują przysmaków z okresu PRL-u.

Program i więcej informacji na stronie internetowej ckpodgorza.pl.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Publikacje

 

Publikujemy artykuły reklamowe (tzw sponsorowane) odpłatnie - w cenie 50 zł netto / publikacja.

 

Artykuł jest oznaczony jako sponsorowany. Zawiera zdjęcie oraz dostarczony tekst. Może zawierać linki wedle oznaczenia (dofollow/nofollow) służące przekazaniu pozycjonowania. Artykuły - publikacje sponsorowane emitowane są na stałe bez ograniczenia czasowego. Pojawiają się na stronie głównej oraz w sekcji z aktualnościami - dzięki czemu szybko się indeksują w Google. Publikujemy je także na naszym fanpage na Facebooku oraz Twitterze (o ile serwis lokalny posiada).

 

Zobacz inne nasze portale lokalne, wejdź na serwisylokalne.pl