Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Wielkanoc tuż-tuż, w gorączce zakupów, sprzątania i innych przygotowań do świąt warto jednak trochę przystanąć i zadbać też o stan ducha. A nic tak nie poprawia nastroju, jak kultura, skorzystajcie więc z naszych dzisiejszych propozycji.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze
Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Polecamy Wam również nasz newsletter! To garść najświeższych informacji o weekendowych wydarzeniach! Każdy z Was, kto się zapisze, co tydzień ma szansę wygrania książki, biletów do teatru, filharmonii i na festiwale. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zapraszamy do kina w Centrum Obywatelskim na Reymonta 20. O godz. 17.30 rozpocznie się pokaz filmu „Ja też”. Historia inspirowana jest życiorysem Pablo Pinedy, zarazem odtwórcy głównej roli, który jako pierwszy Europejczyk z zespołem Downa, zdobył wyższe wykształcenie. 34-letni Daniel, mieszkający z rodzicami w Sewilli, uwielbia życie i ma wspaniałe poczucie humoru. Skończył uniwersytet i podejmuje pracę w ośrodku opieki społecznej, gdzie pomaga ludziom cierpiącym na to samo schorzenie. Tu poznaje Laurę, atrakcyjną kobietę, na pierwszy rzut oka przebojową i bezkompromisową, ale tak naprawdę nieco zagubioną i samotną, która skrywa przed światem swoją przeszłość. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, ale sprawy się komplikują. Daniel zakochuje się w Laurze, lecz ona widzi w nim tylko przyjaciela...

W kinie Paradox trwa natomiast Festiwal Grand OFF. Macie okazję poznać najlepsze niezależne filmy krótkometrażowe. O godz. 21.00 zobaczycie film „Inside the Wardrobe”, reż. Sebastien Carfora – nagradzany za najlepszą scenografię; a kolejne, to: „Watu Wote: All of Us”, reż. Katja Benrath (najlepsze zdjęcia); „How To Save Your Darling”, reż. Leopoldo Caggiano (najlepszy montaż) oraz „Terrible Hullabaloo”, reż. Ben O’Connor (najlepsza animacja).

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki z kolei polecamy filmy z repertuaru Kina Pod Baranami. Dzisiaj o godz. 16.45 zobaczycie oscarowe „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagha. W rolach głównych zagrali: Frances McDormand, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes i Lucas Hedges. Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Rockwell) – porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Zobacz zwiastun:

Pasjonatom fotografii polecamy natomiast Krakowską Witrynę Fotograficzną – spotkania fotoreporterów prasowych z terenu Krakowa. Swoje zdjęcia fotoreporterzy publikują nie tylko na łamach prasy, ale także na blogu www.krakowskawitrynafotograficzna.blogspot.com, który jest odwzorowaniem Witryny umieszczonej przy pl. Wszystkich Świętych 11, w oknie Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK. Z Witryną współpracować mogą wszyscy fotoreporterzy prasowi którzy pracują dla mediów analogowych lub cyfrowych. Spotkania odbywają się w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką, ul. Szczepańska 1. Dzisiejsze rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy!


1000 Znaków do wykorzystania