Seria remontów w Krakowie. Na wielu ulicach ruszają zmiany

FOT. Urząd Miasta Krakowa
Na krakowskich ulicach zaczyna się okres, w którym jedna zmiana goni drugą. W centrum znikają kolejne pasy ruchu, w Nowej Hucie i Bronowicach ruszają nowe etapy robót, a w innych częściach miasta przygotowano już objazdy i zamknięcia. To nie są drobne poprawki, lecz szeroki front prac na drogach i torowiskach. Dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców oznacza to jedno – codzienne trasy trzeba będzie układać z większą uwagą.
- Przy Bagateli zaczyna się etap największych zmian
- Nowa Huta i Mistrzejowice szykują się na kolejne zamknięcia
- Bronowice i Grzegórzki też dostają swój pakiet utrudnień
Przy Bagateli zaczyna się etap największych zmian
Pierwsze sygnały są już widoczne w rejonie Teatru Bagatela. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wprowadził tam początkowe zmiany organizacji ruchu, a fragment ul. Garbarskiej został zamknięty dla kierowców. To dopiero wstęp do szerszych robót, które wyraźnie odczuje cały śródmiejski układ komunikacyjny.
Po 6 czerwca z ruchu tramwajowego zniknie ul. Karmelicka, a tym samym połączenie w kierunku Bronowic. Zamknięty będzie także odcinek pierwszej obwodnicy między ul. Piłsudskiego a ul. Długą. W tym samym czasie tramwaje mają wrócić na ul. Piłsudskiego i na pętlę w Cichym Kąciku. To układ, który wymaga cierpliwości i sprawdzania komunikatów przewoźników, bo zapowiedziane prace przy węźle mają potrwać aż do pierwszego kwartału 2027 roku.
Nowa Huta i Mistrzejowice szykują się na kolejne zamknięcia
Na północy i w Nowej Hucie kalendarz robót też jest już bardzo gęsty. W sobotę, 30 maja, ruszają prace na węźle „Kombinat”. W ich efekcie z eksploatacji wyłączone zostanie torowisko na odcinku „Kombinat” – „Kopiec Wandy”, ale przejazd tramwajów w obu kierunkach w relacji al. Solidarności – ul. Ujastek ma zostać utrzymany. Roboty mają potrwać do początku lipca.
Po Bożym Ciele – rozpoczną się remonty na ul. Jancarza i ul. Bohomolca. Obie ulice zostaną wyłączone z ruchu dopiero w okresie wakacyjnym, wcześniej dla samochodów zamknięty będzie tylko odcinek od ul. Kurzei do ul. Parnickiego. Na tym fragmencie autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wahadłowo.
Do 30 czerwca – wykonawca KST IV do Mistrzejowic planuje zakończyć prace prowadzone na powierzchni, czyli te, które wpływają na ruch pieszy i drogowy. Na trasie inwestycji wciąż trzeba jednak liczyć się z obecnością sprzętu i lokalnymi utrudnieniami.
Bronowice i Grzegórzki też dostają swój pakiet utrudnień
Zmiany nie kończą się na centrum i północy miasta. W rejonie ul. Bronowickiej wykonawca parkingu P&R Bronowice zapowiada w pierwszych dniach czerwca kolejne korekty organizacji ruchu. Powodem są dalsze roboty przy sieciach kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, więc kierowcy muszą przygotować się na zwężenia i nowe oznakowanie.
Na 1 czerwca zaplanowano z kolei zamknięcie odcinka jezdni od skrzyżowania ul. Zwycięstwa, Kosynierów i Dąbskiej do przejazdu kolejowego. To oznacza start rozbudowy ul. Dąbskiej, a więc kolejną zmianę w układzie dojazdów na wschodzie Krakowa. Już wcześniej utrudnienia obowiązują także w rejonie budowanej ul. 8 Pułku Ułanów.
W najbliższych miesiącach roboty mają rozpocząć się również na ul. Podłużnej, ul. Tynieckiej i ul. Meiera. Miasto przypomina, że mapę prac drogowych prowadzi Zarząd Dróg Miasta Krakowa, gdzie można sprawdzać bieżące utrudnienia i kolejne etapy zmian. W tak napiętym harmonogramie to właśnie tam najlepiej widać, które odcinki już są zwężone, a które dopiero trafią pod roboty.
na podstawie: UM Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Krakowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Berner Polska przenosi logistykę do Nowej Huty. Zajmie 6,5 tys. m kw.

Dożynki połączono z jubileuszem 700-lecia Szczucina

Zabytkowe tramwaje na dwóch krakowskich liniach. Pojawi się aż pięć pojazdów

Dożynki w Zielonkach z nową atrakcją. Sołectwa staną do turnieju

Nowy wóz strażacki trafił do OSP Rząska. Podczas święta nadano mu imię

19 wieńców na Rynku i bochenek dla burmistrza. Dożynki w Zakliczynie
![[PIŁKA NOŻNA] Wisłoka Dębica – Wieczysta Kraków II 0:3 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/wisloka-debica-wieczysta-krakow-ii-22082026-03.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisłoka Dębica – Wieczysta Kraków II 0:3 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)

Nowy wóz i Złoty Medal Polonia Minor dla OSP Krzywaczka
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków II – Moravia Morawica 1:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/wisla-krakow-ii-moravia-morawica-22082026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków II – Moravia Morawica 1:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)
![[PIŁKA NOŻNA] Cracovia – Wieczysta Kraków 3:2. Cracovia odwróciła losy derbów Krakowa w PKO BP Ekstraklasie](/images/mecz/thumbnails/cracovia-wieczysta-krakow-21082026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Cracovia – Wieczysta Kraków 3:2. Cracovia odwróciła losy derbów Krakowa w PKO BP Ekstraklasie

87 gmin z Małopolski otrzymało wsparcie na zbiorniki na deszczówkę

Nowy plan dla rodzin w Małopolsce. Samorząd podpisał porozumienie

Cztery warianty połączenia Żabińca z al. 29 Listopada. Jest umowa

Rubinowy Krzyż Zasługi dla wicemarszałka Małopolski
Przydatne dane teleadresowe
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Krakowie - adresy, kontakt i zakres pomocy
- Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie - kontakt, wydziały, godziny przyjęć
- Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - Delegatura w Krakowie: kontakt, godziny i dojazd
- Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Krakowie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżyny - msze, kancelaria, sakramenty
