Prawie 30 tysięcy kibiców w Krakowie, weekend bez poważnych incydentów

FOT. KMP Kraków
Na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta krakowska policja miała przed sobą jeden z najtrudniejszych dni długiego weekendu. Na półfinał Ligi Konferencji przyszło blisko 30 tysięcy kibiców, w tym prawie 4 tysiące fanów drużyny gości, a funkcjonariusze musieli jednocześnie pilnować porządku w mieście, ruchu drogowego i bezpiecznego przejścia grup kibiców na stadion.
Zabezpieczenie rozpoczęło się już w czwartek, gdy w Krakowie rozegrano mecz Szachtara Donieck z Crystal Palace. Policjanci nadzorowali miejsca, w których gromadzili się kibice, a potem eskortowali ich w rejon stadionu, żeby ograniczyć ryzyko zakłóceń. W działaniach brała udział także krakowska drogówka, która dbała o płynność ruchu przy ulicach i skrzyżowaniach w pobliżu obiektu.
Do zabezpieczenia meczu włączono również policjantów z Katowic , Bielska-Białej i funkcjonariuszy z Anglii. Po końcowym gwizdku mundurowi pilnowali jeszcze przemieszczających się grup kibiców, kontrolując sytuację w różnych częściach miasta. Jak podaje Policja, tego dnia na stadionie zasiadło blisko 30 tysięcy osób.
Służby nie ograniczyły się tylko do futbolu. W czasie długiego weekendu policjanci czuwali też nad koncertem zespołu The Neighbourhood w Tauron Arenie, gdzie bawiło się ponad 16 tysięcy osób, a także nad obchodami Święta Flagi Państwowej na krakowskich Błoniach i uroczystościami związanymi z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przy takiej liczbie uczestników jeden błąd mógł wywołać poważny problem, ale tym razem Kraków przeszedł intensywny weekend bez poważnych naruszeń prawa. To pokazuje, że dobrze zorganizowane zabezpieczenie i mocne wsparcie kilku jednostek potrafią utrzymać porządek nawet tam, gdzie skala wydarzeń naprawdę robi wrażenie.
na podstawie: KMP Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne wakacyjne treningi w Krakowie. SUP, tenis plażowy i sztuki walki

Krakowski kajakarz błyszczy w Halifax. Borucki wraca z dwoma medalami

Krakowska strefa parkowania rośnie. Zmiany obejmą Błonia i Rondo Matecznego

Wandzianka zamknięta po badaniach. W wodzie wykryto Escherichia coli

Ogród poezji rozgrzał Kraków wierszami i muzyką

W Racławicach wybrano Babę roku 2026. Święto połączyło konkursy i muzykę

Koniec przejazdu przez Słomkę. Nowa droga do Podlaskiego już otwarta

Glina daje spokój. W podcaście pada pytanie, kto kogo rzeźbi

Prawie kilogram narkotyków w Krakowie - policja weszła, gdy 31-latek wychodził z bloku

Małopolska szuka architektury z charakterem. Ruszył nabór do prestiżowej nagrody

Pierwsze Impulsy 2 już odebrane. Małopolska czeka na kolejne dostawy

Rozchodnik już przykrywa torowisko do Mistrzejowic. Liczby robią wrażenie

Zakrzówek i Bagry pod lupą straży. Setki wykroczeń w tydzień

Brąz na finał w Krakowie. Marek Kulczycki wraca z trzema medalami
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie - kontakt, nadleśnictwa, sprzedaż drewna
- Delegatura Południowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Wincentego w Krakowie - kontakt, kancelaria, msze
- Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Grzegorza Wielkiego w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
